16 NİSAN 2017 REFERANDUMUNA 'HAYIR' DİYENLER KAZANMIŞTIR / Celal TURNA - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

16 NİSAN 2017 REFERANDUMUNA ‘HAYIR’ DİYENLER KAZANMIŞTIR / Celal TURNA

16 NİSAN 2017 REFERANDUMUNA ‘HAYIR’ DİYENLER KAZANMIŞTIR  /  Celal TURNA
Yorum Yap

16 NİSAN 2017 REFERANDUMUNA ‘HAYIR’ DİYENLER KAZANMIŞTIR…

16 NİSAN 2017 REFERANDUMUNA ‘HAYIR’ DİYENLER KAZANMIŞTIR…

25 ay önce Selahattin Demirtaş, boynunda “Karadeniz” el işi kaşkoluyla (peştemal) HDP Meclis Grubu Kürsüsüne gelmiş; ve o ‘müthiş’ konuşmayı yapmıştı. “SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ… SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ… SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ!…” diye haykırmıştı.

Referandum süreci gösterdi ki, bir kısım Erdoğanistler ile, bir kısım Bahçeli yanlısı MHP’li dışında, bütün Türkiye halkları diktatörlük heveslilerine ‘demokrasi’ dersi verdiler. Sırf bu nedenle hapse atılan Demirtaş ve yol arkadaşlarını içeride yalnız bırakmadılar…

Sandıktan ne çıkarsa çıksın, ‘demokrasi’ çok önemli kazanımlar elde etmiştir. Birlikte direnmek, bir kez daha ‘Gezi ruhu’ ile ayağa kalkmak… Yandaşların paçavra medyası, ‘direnenlerin sosyal medyası’ karşısında ‘tuş olmuştur’. İçerde ve dışarda yürütülen kirli savaş teşhir olmuştur. Ranta bulaşmamış AKP seçmeni, yönetici ve yiyici kadrolarından utanır hale gelmiştir…

Dayanışma ve birliktelik güç kazanmıştır. Milyonlarca aktivist, siyaset sahnesinde gönüllü görevler üstlenmiştir. Toplumsal muhalefet, moral üstünlüğünü kaybetmeden çalışmıştır. Ayrıştırmacı dile karşı, zeka dolu bilgelik Haremilerin uykusunu kaçırmıştır. Korkutmak istedikleri halkın onurlu duruşu, ‘saray soytarılarının’ korkulu rüyası haline gelmiştir. Halk ölü toprağını üzerinden atmak için harekete geçmiştir. Cesaretler tazelenmiştir.

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 17 Nisan, yeni ve gerçekçi bir mücadelenin başlangıcı olacaktır… Devrimci mücadele her alanda yeni bir start vermek zorundadır. Halkımız ve insanlık bizden bunu beklemektedir.

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!…

 

Celal TURNA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: