Laiklik Pankartı İçin Tekbirli Saldırıya Uğrayan Gençlere Soruşturma

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki bir alışveriş merkezinde ‘Türkiye laiktir, laik kalacak’ yazılı pankart açıp slogan atan CHP Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ile 2 gence kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan soruşturma açıldı.

 

Sakarya Cumhuriyet Savclığı!nın açıklaması şöyle:

 

“8 Ocak günü saat 18.10 sıralarında Serdivan’da bulunan AVM’de kavga olayıyla ilgili kolluk birimine bildirilmesi üzerine AVM’nin 3. katında ‘Türkiye Laiktir Laik Kalacak CHP Sakarya’ şeklinde yazılı pankart açarak aynı zamanda bu şekilde slogan atan 3 şahsa vatandaşların tepki gösterdikleri ve darp edildikleri iddiası ile pankartı açan Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı U.Y.K. ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı M.Ş.K. ve pankart açma olayını kameraya alan CHP Gençlik Kolları üyesi B.Y. isimli şahıslar ile bu şahısları darp ettikleri iddia edilen A.P, C.T. ve Ş.K. isimli şahıslar Cumhuriyet Bassavcılığımızca verilen talimat üzerine adli işlemler yapılmak üzere güvenlik şube müdürlüğüne götürülmüştür. Olayla ilgili olarak U.Y.K., M.Ş.K. ve B.Y.’nin alınan doktor raporlarında darp izine rastlanıldığı (Kızarıklık ve şişlik) belirlenmiş Cumhuriyet Bassavcılığımızca A.P, C.T. ve Ş.K. isimli şüpheliler hakkında ‘Kasten yaralama’ suçundan U.Y.K. M.Ş.K. ve B.Y. isimli şüpheliler hakkında da ‘Kişilerin huzur ve sükununu bozma’ suçundan soruşturma başlatılmıştır.”

 

CHP Sakarya Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı ise sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı, “Bugün yaptığımız eylemin amacı cumhuriyetin bize kazanımlarını göstermekti. Ülke genelindeki bombalanma olayının üzerine vurgu yapmak için Serdivan AVM’de bunu açtık. Sloganlarla eylemi destekledik. Bunu hazmedemeyen unsurlar bize Allahu ekber sesleriyle saldırdılar. Bizi öldürmeye gelen kişilerdi. Darp edildik” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: