AKP’li Vekil Başçı: “Solcular vatan haini olmamıştır. Gerektiğinde vatan için canlarını verirler.”

AKP’li vekil Başçı: “Solcular vatan haini olmamıştır. Gerektiğinde vatan için canlarını verirler.”

AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, Konyalılar Federasyonu tarafından Buca Atlı Spor Kulübünde düzenlenen 2. Konya Hemşehri Buluşmasına katıldı. Başçı, burada yaptığı konuşmada “Solculara vatan haini diyorlar. Solcu, aşırı uçlarda düşünceleri olan vatandaşlarımız vatan haini olmamıştır. En uç düşüncedeki vatandaşımız konu vatan olunca gider, canını verir” dedi.

AKP’li Abdullah Başçı, “Herkesin görüşüne ve düşüncesine saygılı olacağız. Bu görüş ve düşünceler bizim mozaiğimiz ama konu hemşehri dernekleri olunca bu dernek ve vakıflarda güç birliği yapmak için bir araya geleceğiz. Solcu, aşırı uçlarda düşünceleri olan vatandaşlarımız vatan haini olmamıştır. En uç düşüncedeki vatandaşımız konu vatan olunca gider, canını verir” diye konuştu.

ERDOĞAN SOLCULARI VATAN HAİNLİĞİ YAPMAKLA SUÇLUYOR

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ekomideki kırılganlık, ABD ile olan gerilimli ilişkiden kaynaklı sıkışmışlığı aşmak için milli bir söylemi kullanarak, solcuları emperyalist güçlerin maşalığını yapmakla suçluyor. Konuşmalarında deyim yerindeyse “Türkiye’nin ikinci kurtuluş savaşı” olarak özetlenebilecek bir hamasi söylemi öne çıkaran Erdoğan, sürekli olarak solcuları “vatan hainliği” yapmakla suçluyor. (Cumhuriyet)

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?