2017’yi Müthiş Bir Sene Yapma Potansiyeline Sahip!

chip.com.tr‘nin haberine göre :

2017, teknoloji için çok önemli bir yıl olma potansiyeline sahip. Teknoloji tutkunları için bolca yenilik vadeden bir yıl. Tutkunlarının  heyecanla beklediği 9 ürün için chip.com.tr’nin söyledikleri:

1. iPhone 8: İsminin iPhone 7S mi yoksa iPhone 8 mi olacağı henüz belli değil ancak Apple’ın Eylül’de yapacağı tanıtım bekleniyor.  Beklenen özellikleri: Kavisli AMOLED ekran, kavisli cam arka yüz, home düğmesiz veya çerçevesiz tasarım ve kablosuz şarj.

2. Nintendo Switch: Switch, hem geleneksel  hem de yanınızda taşıyabileceğiniz bir konsol olacak. Bu yüzden şimdiye kadarki en yenilikçi konsollardan biri olma ihtimali var.  Mart’ta tanıtılması bekleniyor.

3. Surface Pro 5: Biraz daha iyi pil ömrü, biraz daha büyük ve keskin bir ekran ve USB-C bağlantısının yeterli olacağı söylenmiş.

4. Galaxy S8: Şubat’taki MWC’de tanıtılma ihtimalinin olduğu, kavisli ekranla birlikte çözünürlüğün de 4k’ya çıkarılabileceği ifade edilirken ; tasarımda sadece küçük iyileştirmelerle kamera ve işlem gücünde gelişme görülebileceği söylenmiş.

5. Yeni ve daha ucuz VR başlıkları: 2016’da tanınmaya başlayan VR’nın 2017’de fiyatlarının düşeceği tahmini söylenmiş.

kaynak: MediaTrend

6. Daha iyi, daha zengin ve daha çeşitli VR içeriği: 2017’de VR’ın film, TV şovları, grafik romanlar, karikatürler, spor müsabakaları … vb yeni kullanım alanlarının keşfedileceği belirtilmiş .

7. Giyilebilir teknolojilerin akıbeti: Satışların düştüğü 2016’dan sonra firmaların bu yıl hayatımızdan çıkaramayacağımız, giyilebilir teknolojileri  sunma ihtimalinin olduğu söylenmiş.

8. Microsoft Project Scorpio:  Muhtemelen karşımıza başka bir isimle çıkacağı ifade edilirken; 4K çözünürlük ve HDR desteği, üst seviye VR yetenekleriyle Scorpio, Xbox başkanı Phil Spencer’a göre konsol fiyatında olacağı ve konsolları PC seviyesine taşıyacağı söylenmiş.

9. Çok daha fazla artırılmış gerçeklik: Pokemon Go’nun başarısını gören oyun ve uygulama üreticilerinin, ürünlerine gerçekçilik eklemek için artırılmış gerçeklikten artık daha çok faydalanacağı; Google, Microsoft ve Apple’ın bu alanda sürdürdüğü önemli çalışmaların olduğu ifade edilmiştir.

%d blogcu bunu beğendi: