38 günlük bebeğe cinsel istismar davasında anne ve sevgiliye müebbet istemi

38 günlük bebeğe cinsel istismar davasında anne ve sevgiliye müebbet istemi

Van’da 38 günlük erkek bebeğe cinsel istismarda bulunulup öldürülmesiyle ilgili davada, sanıklar arasındaki anne ve sevgili için müebbet hapis talep edildi.

Van’da 26 Ocak tarihinde anne P.T., sevgilisi F.A. ve Y.G. tarafından kusma ve halsizlik şikayetleriyle özel bir hastaneye götürülen 38 günlük bebek, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Bebeğin kafatasında kırık, vücudunun değişik yerlerinde ısırık, sol gözünde morluk ve cinsel istismar bulgularına rastlanınca, hastane yönetimi polise bildirdi.

Gözaltına alınan üç kişi, 30 Ocak’ta tutuklandı.

Bebeğe cinsel istismarda bulunup öldürdükleri iddiasıyla üç şüpheli hakkında Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Davanın bugünkü duruşmasına anne P.T., tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS)  bağlanırken, F.A. ve Y.G. ise mahkemede hazır bulundu.

Avukatların savunmalarının ardından, savcı mahkemeye mütalaasını sundu. Mütalaada, çiftin uyuşturucu bağımlısı olduğu ve günübirlik evlerde yaşadığı, kalacak yer konusunda Y.G.’den yardım istediği, Y.G.’nin de İpekyolu ilçesinde kendilerine ev tahsis ettiği kaydedildi.

Üçlünün hastaneye götürdüğü bebeğin küt kafa travması sonucu hayatını kaybettiği ifade edildi. Adli Tıp Kurumu’nun raporuna göre F.A.’nın vücuda organ sokmak suretiyle cinsel yönden bebeği istismar ettiği kaydedilen mütalaada, bu hususun anne P.T. tarafından beyan edildiği belirtildi.

Mütalaada ayrıca, Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’nın 14 Mart 2017 tarihli raporuyla bağlantılı 16 Mart 2017 tarihli uzmanlık raporunda, yapılan incelemelerde maktulün üzerinden bulunan sürüntü örnekleri ve maktule ait kıyafetler üzerindeki örneklerle F.A.’nın örneklerinin uyumlu olduğu belirtildi.

Bu bağlamda sanık F.A.’ın ‘kasten ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘cinsel istismar’suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanık anne P.T’nin ise ‘kasten ve canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Sanık Y.G.’nin ise suça yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. (DHA)

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?