40 Bin TL maaş alan Erdoğan, 1603 TL’yi beğenmeyenlere “Elinize dilinize dursun!” dedi 

40 Bin TL maaş alan Erdoğan, 1603 TL’yi beğenmeyenlere “Elinize dilinize dursun!” dedi 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Sinop İl Kongresi’nde konuştu. 40 bin TL maaş alan Erdoğan, 1603 TL olarak belirlenen asgari ücret miktarını eleştirenler için “Beyfendiler asgari ücreti beğenmiyor, elinize dilinize dursun” dedi.

Elektriğe, doğalgaza, yola, köprüye, temel ihtiyaçlara art arda zam yapılırken emekçilerin asgari ücreti 1603 TL olarak belirlendi. Asgari ücreti az bularak itiraz edenler, 40 bin TL maaş alan Tayyip Erdoğan’ı kızdırdı.

Erdoğan AKP Sinop İl Örgütü’nün 6. Olağan Kongresi’nde konuştu. 2018 yılı asgari ücret miktarı için “Beyfendiler asgari ücreti beğenmiyor, elinize dilinize dursun” dedi.

Erdoğan şunları söyledi:

Dün asgari ücret açıklandı. 1603 TL. Asgari ücreti beyefendiler beğenmiyor. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl bin 404’e çıkardık. Şimdi ise yüzde 14,3’lük artışla bin 603 TL’ye çıktı. Ya eline diline dursun. Nereden nereye. Asgari ücreti 9 kat arttırmış olduk. Hiçbir zaman da enflasyonun altına düşürmedik. İstihdamı teşvik etmek için bu asgari ücrete 100 lirada işveren teşviki uyguluyoruz. Türkiye zenginleştikçe 81 vilayetin her biri payını alacaktı Kişi başına düşen gelir 3 bin 500 dolardı. Bugün ise kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolar oldu. Asgari ücret de büyük bir artışla bin 603 lira. Bizim için siyaset bir amaç değil bir araçtır. Siyaset makam ve mevki kapısı değil millete hizmet etmenin ve ülkeyi layık olduğu seviyelere taşıma kapısıdır. Türkiye son 15 yılda hangi sorumluluğu üstlendiyse hepsinin hakkını fazlasıyla vermiştir.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?