Son Dakika Haberler

Mihriban Aliyeva kimdir?

Mihriban Aliyeva kimdir?
Yorum Yap

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in yardımcısı olarak atadığı Mihriban Aliyeva, cumhurbaşkanlığı makamını düşünmediğini belirtti.

 

Rus televizyonuna konuşan Aliyeva konuyla ilgili sözlerini “Bu konuyu (Cumhurbaşkanlık makamını) düşünmedim ve düşünmüyorum. Azerbaycan’ın ve halkın çıkarlarını koruyacağım. Bu da Azerbaycan halkı için en güzel iş. Dolayısıyla bugün durum böyle. Gelecekte ne olacak diye tahminde bulunmak ise kesinlikle verimsiz bir meşguliyet” diye ifade etti.

Eleştirileri eleştirdi

Muhalefetin eleştiri politikasını eleştiren Aliyeva konuyla ilgili şunları ifade etti:

“Ben sağlıklı, yapıcı eleştirileri dinlemeye hazırım. İktidara muhalif olabilirsin, fakat kendi ülkene muhalif olmamak lazım. En korkunç olanı da budur.”

Aliyeva, ülkesinde başlıca olarak sosyal sorunların çözümüyle uğracaşağını anlatarak, “Öncelikle, az gelirli vatandaşların sorunları. Devlet görevinde çalışırken insanlığı korumak lazım. En korkunç olanı ise vurdumduymazlık ve ilgisizlik” dedi.

Bazı eski Sovyet cumhuriyetlerinde Rus diline az ilginin gösterildiğini eleştiren Aliyeva şöyle dedi: “Biz ailede hem Rusça hem de Azerice konuşuyoruz. Her iki dili kullanıyoruz. Bu ülkemizin zenginliklerinden biri. Ne yazık ki bir çok eski Sovyet cumhuriyetlerinde durum tamamen farklı. Tuhaf olanı da şudur ki bazı ülkelerin yönetimi bunun kötü bir eğilim olduğunu anlamıyor.”

 

Mihriban Aliyeva kimdir?

 

Paşayev ailesinden olan Mihriban Aliyeva, çoğu zaman eşinin yerine geçecek kişi olarak görülüyor. Göz doktoru olarak eğitim alan Mihriban Aliyeva’nın ismi Wikileaks’in sızdırdığı belgelerde geçiyordu. Amerikalı diplomatlara ait yazışmalarda Aliyeva’nın çok sayıda estetik ameliyat geçirdiğinden bahsediliyor ve bu nedenle ‘televizyonda, fotoğraflarda ve bire bir görüşmelerde yüzündeki tüm mimikler görülemiyor’ yorumu yapılıyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: