56 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı için karar verildi: ‘kovuşturmaya yer yok’

20 Ağustos 2016 tarihinde Antep’in Şahinbey ilçesi Beybahçe Mahallesinde, Siirt Pervari düğününe yapılan canlı bomba saldırısına ilişkin şüpheliler Mehmet Kadir Cabael, Mehmet Sıddık Beyhan ve Abdulhamit Boz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Soruşturma kapsamında üç şüpheli hakkıında “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verildi.

 

Canlı bomba saldırısına ilişkin şüpheliler Mehmet Kadir Cabael, Mehmet Sıddık Beyhan ve Abdulhamit Boz hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Soruşturma kapsamında üç şüpheli hakkında “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verildi. Üç şüpheliyle ilgili yapılan soruşturma kapsamında alınan karar, 56 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda yakınlarını kaybeden ve yaralananların ailelerine tebliğ edildi.

 

Delil ve ifadelere rağmen…

dihaber’den Beritan İrlan’ın haberine göre; Savcı, Cabael’in Antep DAİŞ hücre evleri sorumlusu olduğunu, canlı bomba eylemlerinin talimatını onun verdiğini belirterek şahsın evinin tespit edilmesinin ardından 16 Ekim 2016 tarihinde eve düzenlenen operasyonda ölü ele geçirildiğini kaydetti. Savcı, bir diğer şüpheli Beyhan’ın patlama ile ilgisinin bulunmadığını söyleyerek Pervari ilçesinde ikamet ettiğini, olay gerçekleştikten sonra Antep’e geldiğini söylediğini belirtti. Savcı, şahsın teknik incelemede herhangi bir delil elde edilmediğini kaydederek, Cabael ve Beyhan hakkında “Kovuşturmaya yer olmadığına” karar verdi. Savcı, üçüncü şüpheli Abdulhamit Boz için de “DAİŞ üyesi, patlamayı yaptırtan, 1 Mayıs’ta Antep Emniyet Müdürlüğüne bombalı saldırıyı düzenleyen kişi” olduğuna dair tespitlerine rağmen “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verdi.

 

%d blogcu bunu beğendi: