Son Dakika Haberler

Venezuela durulmuyor. Muhalefet ayakta…

Venezuela durulmuyor. Muhalefet ayakta…
Yorum Yap

Venezuela durulmuyor. Muhalefet ayakta…

Venezuela’da hükümet yanlılarıyla muhalefet arasındaki şiddet her geçen gün tırmanıyor. Bir genç ve  bir kadın başlarına kurşun isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi. Ülkede sular durulmuyor. Halk ayakta.

Venezuela’da hükümet yanlılarıyla muhalefet arasındaki şiddet her geçen gün tırmanıyor. Sosyalist Devlet Başkanı Nicolas Maduro’yu protesto gösterileri sırasında bir gençle, bir kadının başlarına kurşun isabet etmesi sonucu öldüğünü açıkladı. Maduro yanlıları, muhalefeti bir askeri “katletmekle” suçlarken muhalefet lideri Henrique Capriles taraftarlarını perşembe günü de protesto gösterilerine katılmaya çağırdı.

Protestolar sırasında başından ağır yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybeden gence hareket halindeki bir motosikletten ateş edildiği iddia ediliyor.

San Cristobal kentindeki protesto gösterileri sırasında da 23 yaşındaki bir kadının başına isabet eden kurşun nedeniyle hayatını kaybettiği savcılık tarafından doğrulandı.

Geçen haftaki protesto gösterileri sırasında, aralarında 13 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

hürriyet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)