Abdüllatif Şener’den vahim iddia

Abdüllatif Şener’den vahim iddia: “Darbenin sahte olduğu ve bunu planlayanların ileride yargılanmasının önüne geçilmek istendiğini bilseniz iyi olur”

AKP’nin kurucusu kadrosu içinde yer alan eski AKP Milletvekili Abdüllatif Şener, yayımlanan son KHK ile AKP tarafından  silahlı milislerin güvence altına alınmasını en sert şekilde eleştiren isimlerden biri oldu.

Şener, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda 696 sayılı KHK’nin 121.maddesi nedeniyle hükümeti eleştirirken şunları söyledi:

“Herkesin aklına o gece kafa kesen, askeri linç edenler geliyor ama bu khk ile darbenin sahte olduğu, bunu planlayanların ileride yargılanmasının önüne geçmek olduğu ve en önemlisi bir teşebbüsün daha olacağını, katılımın artmasını sağlamak için çıkarıldığını Bilseniz iyi olur… “

Şener, “Son KHK’da ‘terör olaylarını önleyen sivillere yargı muafiyeti” maddesi var. yani komşunuz, sokakta tartıştığınız yada sizi sevmeyen biri sizi öldürüp “zaten teröristti” derse yargılanmayacak. yeni maraşların, çorumların, sivasların yolunu yapmışlar.” diyerek 121.maddeyi eleştirmişti.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?