Açlık Grevinin 221. Günü… Aylin Nazlıaka Yüksel’de Artan Polis Şiddetiyle İlgili Konuştu- VİDEO

Açlık Grevinin 221. Günü…

Milletvekili Aylin Nazlıaka, Yüksel’de artan polis şiddeti ve hükümetin ısrarcı davrandığı müftülük nikahı yasa tasarısıyla ilgili konuştu

Açlık Grevinin 221. Günü: Yine Gözaltılar var

KHK ile ihraç edilen Nuriye ve Semih’in sürdürdüğü açlık grevinin 221. günü sebebiyle Yüksel’de toplanan grup yine polis şiddetiyle karşılaştı.

Polis Veli Saçılık ve beraberindekileri darp ederek gözaltına aldı.

Son bir haftadır polisin, Yüksel’de daha sert bir tutum takınmasını Milletvekili Aylin Nazlıaka‘ya sorduk:

Nazlıaka, “işinin ve aşının peşinde olanlara zulm uygulayanları tarih hiç şüphesiz kayıt edecektir. Ayın 20’sinde biz yine Nuriye ve Semih için mahkemede olacağız.” dedi.

Aylin Nazlıaka, hükümetin son derece ısrarcı davrandığı ‘müftülük nikahı yasa tasarısı’ ile ilgili ise şunları söyledi:

“Kadınlar ne zaman hayır dediyse hep kazandı. Örneğin, kürtajı yasaklamak istediler, sokağa çıktık ‘ben bedenim, benim kararım’ dedik, geri adım attılar. Tecavüzcüleri aklama yasası getirmeye çalıştılar, yine sokaklara çıktık, buna izin vermeyeceğiz dedik, geri çektiler. Ben inanıyorum ki bu yasayı da geri çekecekler. Ama bu yasanın temelleri 2015 yılında atıldı. 2015 yılında AKP, resmi nikah yaptırmayıp dini nikah yaptıranlara cezai müeyyideyi ortadan kaldırdı. Dini nikahların bu şekilde önünü açmış oldu. Şimdi arkasından toplumda herkesi dini nikah kıymaya mahkum edecek bir yaptırım getirmeye çalışıyorlar. Elbette biz laik Türküye’ye sahip çıkacağız. Sonuna kadar bu yasaya hayır diyeceğiz. Sadece laiklik adına değil tüm inançlar için bu yasaya hayır diyeceğiz.”

Ali HAYDAR ÇELEBİ- Ankara

 


ALİ HAYDAR ÇELEBİ KİMDİR?

1981 doğumlu olan, ilk ve orta öğretimi Adana ve Amasya’da tamamlayan Ali Haydar ÇELEBİ halen Tarih Bölümü öğrencisidir. Belli bir dönem Türkiye Sosyalist İşçi Partisi’nde görevler alan ÇELEBİ, CHP Gençlik Kolları Başkanlığı ve Sosyalist Gençlik Birliği Başkanlığı yapmıştır.

Halkeğitimde bağlama eğitmenliği de yapan Ali Haydar ÇELEBİ, tiyatro,bağlama,bilgisayar, Osmanlıca ve girişimcilik sertifikalarına sahiptir.

Amasya TV’de yayıncılık yaptı.

İstanbul Ses,Yeni Muhalefet, Bağımsız Özgür Medya, Sivil Haber ve Gazetelinkt.com Medya’da haber ve köşe yazıları yayımlandı.

Ekin Sanat Edebiyat, Kirpi Edebiyat Dergisi, Milliyet Blog ve Radikal Blog sayfalarında şiirleri yayımlandı.

Sosyalist Genç, Kitle, Rogg&Not haberde muhabirlik yaptı.

Rogg&Not haberde editörlük yaptı.

Halen Gazetelink Medya, Dokuz8 Haber, Bağımsız Özgür Medya ve Güneşin TV foto muhabirlik yapmaktadır.

 

 

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: