Adalet Yürüyüşü’ne saldırı hazırlığı yapan IŞID’linin arabasından AKP bayrakları çıktı 

Adalet Yürüyüşü’ne saldırı hazırlığı yapan IŞID’linin arabasından AKP bayrakları çıktı 

‘Adalet Yürüyüşü’ Istanbul’a yaklaşırken yürüyüşe yönelik provokasyonlar artıyor. Hükümetin yürüyüşçülere ‘terörist’ yakıştırması yapmasıyla birlikte yürüyüşe saldırı girişimleri de artış gösteriyor.

Bugün, adalet yürüyüşünün 21. gününde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, güvenlik önlemlerini  kırmızı seviyeye çıkardı. Saldırı hazırlığındaki IŞİD üyesi olduğu iddia edilen şahıs yakalandı. Şahsın aracında yapılan arabada AKP bayrakları bulundu.

Kocaeli Emniyeti, Adalet Yürüyüşüne saldırmayı planladığı iddia edilen ve IŞİD’li olduğu ileri sürülen kişiyi operasyon ile yakaladı. Araçta yapılan aramada AKP bayrakları çıktı. Özellikle bugün Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri güvenlik önlemlerini kırmızı seviyeye çıkardı. Ekiplere bombalı bir araçla saldırı yapılacağı istihbaratı paylaşıldı. Bunun üzerine trafik ilk kez tamamen kesildi. Tüm bu hazırlıkların ardından Kartepe ilçesinde, panelvan tipi bir araç Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyon ile ele geçirildi.

Operasyon anı kameralara saniye saniye yansıdı. Otomobilde bulunan bir kişi gözaltına alındı.

Zanlının kalabalığın arasına araç ile dalacağı öğrenildi. Aracın içinden ise AKP bayrakları çıktı.

Olayın ardından zanlının “AKP’li algısı” yapmayı planladığı öne sürülüyor.

Öte yandan bir iddiaya göre saldırının ihbarı Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından verildi. Polis, IŞİD mensubu olduğu bilinen ve emniyette kaydı olan 6 kişiyi yakın takibe aldı. Dün Kayseri’de siyah bir minibüs kiralayan IŞİD mensuplarından ikisi Kocaeli’de yakalandı. 4 kişi ise Kayseri’de gözaltına alındı.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, “Evet, polisimiz güzel bir istihbarat sonucu 6 kişilik DEAŞ militan grubunu gözaltına aldı. Minibüsle konvoya saldıracaklardı. Minibüse AK Parti flamaları koymuşlardı. Büyük bir provokasyon önlendi” dedi. (Birgün)

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?