Afyon’da çocuklara ödev: ‘Haydi namaza’

Afyonkarahisar’da Müftülük ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş biriliği ile “Haydi Namaza” etkinliği düzenlendi. Müftülük, çocukların din öğretmenleri tarafından teşvik edilmesini istedi. Çocukların camiye gidip gitmediğini imza ile kontrol edecek.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmesi yerine sosyal faaliyetlere yönlendirilmesi uyarısının ardından Afyonkarahisar’da müftülük ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile “Haydi Namaza” etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında tüm çocuklar tatil boyunca her gün namaza götürülüyor. Çocukların tatilde camiye gidip gitmedikleri imza ile kontrol ediliyor.

 

Namaz Takip Çizelgesi Bile Oluşturulmuş

Müftülük kentte görev yapan “din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri marifetiyle söz konusu yaş grubuna giren öğrencilere duyurulması”nı talep ederken İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar tüm okullara gönderdiği yazıda öğretmenlerin kampanyayı teşvik etmesi talimatını verdi. 4 Şubat’ta Merkez Uydukent Selçuklu Camisi’nde kampanyanın finalini yapmayı planlayan Müftülük, bu kapsamda her caminin çocuklara ödül temin etmesini ve her katılımcıya ödüller dağıtılması uyarısında bulunuldu. Müftülük ayrıca çocukların camiye gitmelerine ilişkin “Namaz Takip Çizelgesi” adındaki imza sirkülerinin çoğaltılarak dağıtılması ve çocukların cami görevlilerinin imzalayacağı bu belgelerle takip edilmesini istedi.

 

Erkekler 3, kızlar 2 vakit

Afyon Müftüsü Şükrü Kabukçu, 7-15 yaş arası çocukların ara tatilde namaza alıştırılması için 3 Şubat’a kadar camilere yönlendirmesini il Milli Eğitim Müdürlüğü’nden talep etti. “Haydi Namaza” kampanyası kapsamında sabah namazından başlayarak erkek çocukların en az 3, kızların da en az 2 vakit cami cemaatiyle namaz kılması planlandı.

%d blogcu bunu beğendi: