Ahmet Hakan: “militanlıktan uzak duracağım”

Ahmet Hakan bugün yayımlanan yazısında “evet” ve “hayır” diyenlere seslenerek militanlıktan uzak duracağını söylüyor. Kullanacağı oyu açıklamayan Hakan, dün yayımlanan yazısında “hayır”cıların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 15 Temmuz darbecileriyle bir tutulmasına tepki göstererek “O zaman referanduma gerek yok, çıkarın bir KHK olsun bitsin bu iş”  demişti.

Ahmet Hakan bugün yayımlanan yazısında “evet” ve “hayır” diyenlere seslenerek militanlıktan uzak duracağını söylüyor. Kullanacağı oyu açıklamayan Hakan, dün yayımlanan yazısında “hayır”cıların Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 15 Temmuz darbecileriyle bir tutulmasına tepki göstererek “O zaman referanduma gerek yok, çıkarın bir KHK olsun bitsin bu iş”  demişti. Hakan ayrıca hükümete , “oy pusulasını  ‘EVET- EVET’ olarak hazırlayıp renklerini farklı yaparsınız” diye seslenmişti.

 

Ahmet Hakan’ın yazısından bir bölüm: 

EVET diyenlere de HAYIR diyenlere yönelik de hakaret ve aşağılama olmasın diye mücadele etmek istiyorum.

*
EVET ya da HAYIR diye kampanya yapmak yerine… EVET ya da HAYIR diyenlerin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunmak istiyorum.

*
Gazetecilerin EVET mücahitliği ya da HAYIR savaşçılığı gibi bir görevinin olmadığına inanıyorum ve militanlıktan uzak durmak istiyorum.”

%d blogcu bunu beğendi: