Ahmet Türk, belediye başkanlığına dönmek için başvuruda bulundu

Ahmet Türk, eski görevine dönmek için HDP’den aday adayı oldu

“Bu bizim için bir rövanştır”

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı iken kayyum atanarak görevinden alınan Ahmet Türk, HDP’den aday adayı olmak için başvuru yaptı

Ahmet Türk, Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanlığı için Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) aday adaylığı başvurusunda bulundu. HDP İl Örgütü binasına gelen Türk, başvurusu dosyasını komisyona teslim etti.

“Bu bizim için bir rövanştır”

Mezopotamya Ajansı’na konuşan Türk, kesin adaylık kararının partisi tarafından verileceğini belirterek, “Bu bizim için bir rövanştır” dedi. Ahmet Türk, şunları söyledi:

“Halkın iradesinin gasp edildiği bir dönemde, bu gaspa karşı bütün gücümüzle iktidarın yürüttüğü politikanın yanlışlığını anlatmalıyız. Halkın iradesini gasp edenlere karşı demokratik bir güç birliğine ihtiyacımız var. Bu seçim açıkçası halkımız için bir sınavdır. Bizim için bir rövanştır. Kayyum atayanlara, halkın iradesini hiçleştirenlere karşı bir mücadeledir. Biz o şekilde değerlendiriyoruz.”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Februniye Akyol ile birlikte Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlığı’na seçilen Ahmet Türk, İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Kasım 2016’da görevlerinden uzaklaştırılması sonrası yerlerine kayyım atanmıştı.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: