Ahmet Türk’ten ilk açıklama

Tahliye olan Ahmet Türk’ten ilk açıklama: Ülkeyi şiddet sarmanından kurtarmamız gerek

Mardin Sulh Ceza Mahkemesinin kararı ile tahliye edilen Ahmet Türk Mardin’deki evine gitti.

İçişleri Bakanlığı tarafından  17 Kasım 2016’da görevden uzaklaştırılan ve 24 Kasım 2016’da tutuklanarak İstanbul Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Türk dün tahliyesinin ardından Mardin’deki evine gitti.

Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı Türk’ün evinin bulunduğu sokakta onu ailesi ve akrabaları karşıladı. Ahmet Türk burada bekleyen basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Türk yaptığı açıklamada:

“Belli bir süreçten geçiyoruz. Sonuç olarak bu ülkede barışın, diyalog’un kaçınılmaz olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bugün Genel Başkanımız, Milletvekilli arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız cezaevinde. Umut ediyoruz ki kısa sürede bir süre içinde ortak akıl ortaya çıkar ve bu sorunların çözümüne önemli katkılar sağlanır. Biz de biliyoruz ki, diyalog, ortaklaşmadan sorunları birlikte çözmekten başka seçenek yok. Bu seçeneği, en doğru bir şekilde kullanmamız gerekir ve Türkiye’yi ve bu ülkeyi şiddet sarmalından kurtarmamız gerekir diyorum.” ifadelerini kullandı.

Kalp pili ile yaşayan Ahmet Türk’e Adli Tıp Kurumu tarafından cezaevinde kalmasının sağlığı açısından problem yaratmayacağına dair olumsuz rapor verilmişti.

%d blogcu bunu beğendi: