AKP cenaze aracıyla da propaganda yaptı. Sadece mezar taşı kaldı.

AKP propaganda yapmak için her fırsatı değerlendiriyor. Cenaze aracıyla da propagandasını sürdüren hükümetin kullanmadığı sadece mezar taşı kaldı.

CHP  İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal,  “Milli irade engellenemez” yazan bir cenaze aracının videosunu paylaştı. Videoya tepkiler büyüyor.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medyada, üstünde “Milli irade engellemez” yazılı bir cenaze aracının videosunu paylaşarak “Cenaze aracında siyaset olur mu?” diye sordu. “Toplumun hassasiyet göstermesi gereken bir konunun siyasete alet olması kabul edilemez.” diyen Tanal, görüntü ile ilgili düşüncelerini de paylaştı.

Tanal, aracın üstüne yazılan yazının “ahlak çerçevesinde kabul edilemeyeceği gibi hukuk çerçevesinde de kabul edilemeyeceğini” belirterek şu açıklamayı paylaştı:

“Nerden nereye! 2017 Türkiye’sinde cenaze aracında dua yerine siyaset yapılmasını kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Kışlaya, adliyeye, camiye, mezarlıklara siyaset girmesin diye, hepimiz bir arada tüm inançlara saygıyla, mutlu ve huzurlu yaşamak için çaba harcıyoruz.”

“Konu ahlak çerçevesinde değerlendirildiğinde kabul edilemeyeceği gibi hukuk çerçevesinde de kabul edilmez niteliktedir. AKP iktidarında Anayasanın 2.maddesi ile hüküm altına alınan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti ilkelerine açıkça aykırı uygulamalar giderek toplumun her alanına yayıldı ve insanları kutuplaştıran, ayrıştıran, ötekileştiren bir dil ile bu durum desteklendi.”

“Bizler örf, adet ve geleneklerine bağlı ve cenazeye ezelden beri saygılı bir toplumuz. Toplumun böylesine hassas olduğu bir konuun siyasete bulaştırılmaya çalışılması hoşgörü ile karşılanamaz.”

%d blogcu bunu beğendi: