Son Dakika Haberler

AKP Urfa Milletvekilinden ‘mafyavari’ sandık baskını: Ne olacak 100 tane fazla atalım!

AKP Urfa Milletvekilinden ‘mafyavari’ sandık baskını: Ne olacak 100 tane fazla atalım!
Yorum Yap

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Yıldız, silahlı adamlarıyla sandık baskını yaptığı sırada görüntülendi: Ne olacak 100 tane fazla atalım!

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Yıldız, 20 silahlı adamla sandık baskını yaptı. Yıldız’ın girdiği sınıfta, sandık başkanı ve kurulunu etkisiz bıraktığı görüntüler ortaya çıktı.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Yıldız’ın 20 silahlı kişiyle girdiği sınıfta, sandık başkanı ve kurulunu etkisiz hale getirdiği görüntüler ortaya çıktı. DİHABER tarafından kamuoyuna duyurulan görüntülerde, AKP’li vekil ve beraberindeki kişilerin mühürsüz açık kahve renkli pusulaları sandığa attıkları görülüyor. 240 oyun kullanıldığı sandıktan 400’den fazla oy çıkmıştı.

 

DİHABER’in aktardığına göre, cep telefonuyla gizli çekilen 27 saniyelik görüntüde, Suruç’un Hacı Mahmut Yavuz Anadolu Lisesi 1180 no’lu sandığa gelen AKP’li Yıldız ve bellerinde silahı olan yanındaki ekibi, önce sandığa müdahale ederek sandık kurulunu sandıktan uzaklaştırıyor.

 

Karşı çıkan sandık başkanına azar

Sandık başkanı olduğu anlaşılan bir kadının karşı çıktığı  ve birinin onu azarlayarak “dışarı” dediği görüntülere yansıyor. Bunun üzerine başörtülü kadın tepki göstererek oturuyor. Gergin olduğu görülen kadın, milletvekilinin hareketlerini izlemeye başlıyor.

 

AKP’li üye de tepki göstermiş!

Aynı sandıkta oy kullanan yurttaşın verdiği bilgiye göre; sandık başkanı kendisinin de AKP’li olduğunu, ancak yapılanın kanuna aykırı olduğunu söyleyip müdahale etmek isteyince, tepki ile karşılaşıyor. Olaylara şahit olan kişi, sandıktaki bir görevlinin cam kenarına kadar itildiğini, sandık başkanının ise müdahale edemediğini belirtiyor.

Aynı yurttaş, daha sonra AKP’li Yıldız’ın yanındaki bir kişinin beraberinde getirdiği; ancak açık kahve rengi ile sahte oldukları belli olan pusulalara “Evet” mührünü basıp sandığa attığını belirterek, silahlı kişilerin çıktıklarında “Evet” mührünü de beraberlerinde götürdüklerini kaydetti.

Sınıfta yaşananlara şahit olan yurttaş, görüntülerde de baskının görüldüğünü, Yıldız’ın ekibinden bir kişinin, sandık başkanına “Ne olacak 100 tane de fazla atalım. Korkma hiçbir şey olmaz” dediğini aktardı.

 

240 imzanın karşılığında 400’den fazla oy kullanıldığı ortaya çıktı

Yıldız ve ekibinin gezdiği Suruç GAP Anadolu Lisesi’nde kurulan 360 seçmenli 1184 nolu sandıkta 240 imzanın karşılığında 400’den fazla oy kullanıldığını, sandık bölgesinde de kullanılmamış 300 adet zarf bulunduğunu tespit eden HDP Milletvekili İbrahim Ayhan da aynı noktaya dikkat çekmişti.

Öte yandan Suruç İlçe Seçim Kurulu’na itiraz eden HDP’li avukatlar dosyalarına açık kahve renkteki pusulaları eklemişti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)