AKP'li aday adayından yandaşa müjde: İş ve ihalelerde yandaşları destekleyeceğiz - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

AKP’li aday adayından yandaşa müjde: İş ve ihalelerde yandaşları destekleyeceğiz

AKP’li aday adayından yandaşa müjde: İş ve ihalelerde yandaşları destekleyeceğiz
Okunma : Yorum Yap

Yerel seçimler yaklaşırken AKP Van İpekyolu İlçe Örgütü aday adayı tanıtım toplantısında konuşan Cafer Karakoç, siyasetin sadakat işi olduğunu söyledi ve seçilmesi durumunda “iş ve ihaleleri yandaşlara” verme konusunda vaatte bulundu.

DBP belediyesinde belediyede işe başlatılan binlerce kişiyi işten çıkardık diye övünerek Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) tehdit savurdular

Yerel seçimler yaklaşırken adaylar vaatlerini vatandaşlara ulaştırmaya çalışıyor. Van Haberdar sitesinde yer alan habere göre, AKP Van İpekyolu İlçe Örgütü de aday adayları tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. 17 aday adayının katıldığı toplantıda ilk sözü alan ve Vanlı ve bir bölge gazetesinin imtiyaz sahibi olan Cafer Karakoç, “Siyaset sadakattir” dedi. Karakoç, “Birbirimize sadakatten hiç taviz vermeyeceğiz. Adaylık verilmese de çalışmaya devam edeceği. Bu kentte hep birlikte yaşıyoruz. Biz kimsenin kötü olmasını istemeyiz. Sadakatten taviz vermezsek, destek olursak zaten Türkiye’nin geneli belli ve bunu Van’da da başarabiliriz. İş ve ihaleler konusunda yandaşlarımızı destekleyeceğiz” diyerek seçim vaadini açıkladı.

Karakoç konuşmasının devamında ise DBP’li belediyelerdeki işçilerin çıkarılmasını şu sözlerle savundu:

DBP belediyesinde alınan binlerce kişiyi işten çıkardık kötü mü yaptık. Bunu sayın Vali’ye Bakan’a Milletvekili’ne söyledim. Kim benim partime oy verirse tabi ki onlarla çalışacağım, ben kendi yandaşlarımla çalışırım. DBP belediyesi bile olsa işçi alımları ve ihaleleri biz yapmalıyız. Benim partime kim oy verirse, sandıkta koşturursa onu alacağız. Benim babam yandaş değilse onu bile tanımam.

Bir diğer aday adayı Rasim Aslan ise konuşmasında Türk Tabipler Birliği’ni (TTB) hedef aldı. “Karşımızdaki rakibe sesleniyorum” diyen Aslan “Biz kovalayacağız, siz kaçacaksınız. TTB’den başladım. Allah Tayyip Bey’i başımızdan eksik etmesin” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: