AKP’li Belediye Başkanından, İzdivaç Programlarına Terör Eylemleri Benzetmesi

 

AKP’li Belediye Başkanı, İzdivaç Programlarını Terör Eylemlerine Benzetti

Kayseri Develi Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Cabbar evlilik programlarını terör eylemlerine benzeterek RTÜK’e bu programların kaldırılması için başvuruda bulundu.

Develi’nin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Cabbar öncülüğünde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Radyo Televizyon Üst Kurulu’na evlilik programların kaldırılması talebiyle yazı gönderdi. Başkan Mehmet Cabbar, Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında konuyla ilgili olarak AKP’li ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin ortak karar aldığını belirtti. Belediye Meclisi’nin bu konuda aldığı sözlü karar daha sonra yazıya döküldü ve RTÜK’e gönderildiği kaydedildi.

RTÜK’e gönderilen yazıda, ‘Develi Belediyesi’yönetimi olarak terörün her türlüsüyle mücadele içerisinde olan devletimizin organlarının evlendirme programı adı altındaki bu kültür terörüyle de mücadele etmesini temenni ediyoruz. RTÜK tarafından ağır para cezalarına çarptırılan kanallar maalesef ki hiçbir şey olmamış gibi programlarına kaldığı yerden devam etmektedirler. Bu infialin daha da büyümemesi için para cezasının bir çözüm olmadığı ortadadır; dolayısıyla bu yayınların kaldırılması gerektiğine olan inancımızı RTÜK yetkililerine bildirir gereğinin yapılmasını arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Diğer taraftan Meclis Genel Kurulu’nda dün MHP’nin televizyonlardaki evlilik ve izdivaç programlarına ilişkin verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi kabul edilmedi.

%d blogcu bunu beğendi: