AKP'li ve CHP'li belediyelerin tatlı sert seçim atışmasının kazananı CHP oldu - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

AKP’li ve CHP’li belediyelerin tatlı sert seçim atışmasının kazananı CHP oldu

AKP'li ve CHP'li belediyelerin tatlı sert seçim atışması... İstanbul'daki seçim yarışı tüm ülkenin heyecanla takip ettiği bir yarış oldu.  Belediyeler kendi partilerinin adaylarına destek verdi

AKP’li ve CHP’li belediyelerin tatlı sert seçim atışmasının kazananı CHP oldu
Yorum Yap

AKP’li ve CHP’li belediyelerin tatlı sert seçim atışması…

İstanbul’daki seçim yarışı tüm ülkenin heyecanla takip ettiği bir yarış oldu. Belediyeler kendi partilerinin adaylarına destek vermek için paylaşımlarda bulunarak bu yarışa mizah yoluyla katıldı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) verdiği iptal kararı sonrasında yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu ikinci kez ve daha büyük bir farkla kazandı. Seçim öncesi sosyal medyada belediyelerin tatlı-sert atışmasının kaybedeni de AKP’li Nevşehir Belediyesi oldu.

31 Mart seçimlerinde yüzde 51,58 ile AKP’li aday Rasim Arı’nın kazandığı Nevşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan 22 Haziran’da AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ı destekleyen bir paylaşım yapıldı. Belediye hesabından, “Burada YILDIRIM çarptı size doğru geliyor” paylaşımında bulunularak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabı etiketlendi. Nevşehir Belediyesi’nin bu tweet’ine CHP’li belediyelerden yanıt gecikmedi.

Nevşehir’in tweet’ine ilk yanıt dün gerçekleşen seçimin sonuçlarının netleşmeye başlamasıyla CHP’li Mudanya Belediyesi’nden geldi; “Bizim burada İstanbul yönüne doğru gökyüzünde bir hareketlenme başladı. Onun sizin yıldırımla bir alakası yok galiba” dendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: