AKP'nin Bursa adayı CHP adayı rakibini eleştirirken skandal sözlere imza attı - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

AKP’nin Bursa adayı CHP adayı rakibini eleştirirken skandal sözlere imza attı

AKP’nin Bursa adayı CHP adayı rakibini eleştirirken skandal sözlere imza attı
Okunma : 9 views Yorum Yap

AKP’nin Bursa adayı CHP adayı rakibini eleştirirken skandal sözlere imza attı

Bursa Büyükşehir Belediyesinin AKP’li başkan adayı Alinur Aktaş, katıldığı bir organizasyonda rakibi CHP’li adayı Mustafa Bozbey’i eleştirdi. Aktaş, eleştirilerini skandal sözlerle ifade etti

Aktaş’ın Bozbey’e hitaben “Nerede devlete ve bayrağa savaş açmış, Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok’un, nerede dinle diyanetle problemi olan adam varsa hepsinin ismini belirli merkezlere verdin” ifadelerini kullandı. Bu sözler büyük tepki topladı. Aktaş, FETÖ’ye yönelik attığı övgü dolu tweetlerle tanınıyor.

Partisinin yeniden aday gösterdiği AKP’li Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş, seçim çalışması için gittiği bir toplantıda yaptığı yaptığı konuşma büyük tepki çekti. Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey’in eleştiren bir konuşma yaparken skandal sözlere imza attı.

İŞTE O SÖZLER:

Akp’li Alinur Aktaş şu skandal sözlere imza attı; “20 senedir Nilüfer’de belediye başkanlığı yapıyorsun. Arkadaş hangi caddeye, hangi kültür merkezine bir tane Allah dostunun, bir tane padişahın, bir tane Türk büyüğünün ismini verdin ya? Nerede devlete ve bayrağa savaş açmış, Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Bahriye Üçok’un, nerede dinle diyanetle problemi olan adam varsa hepsinin ismini belirli merkezlere verdin. Şimdi seçim sathı mahalline geldik. Bursa gibi bir Osmanlı şehrinde, maneviyatı yüksek bir şehirde Emir Sultan’da duayla başlıyor. Herkes istediği yerden başlar. Herkesin en doğal hakkı canım. Ona bir şey dediğimiz yok. Beraberinde Süleyman Çelebiyi, ülkemizin manevi değerlerini aklına getiriyorsun. Ben bunu vatandaşımızın çok net bir şekilde okuyacağını ifade ediyorum.”

“HEPİMİZİN EVLADI VAR”

Aktaş, festivalleri de eleştirerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaptırdığın festivalleri, bunları söylemiyorum zaten işleyişleri. Bunlar zaten evlere şenlikler. Hepimizin evladı var. O icra edilen festivallerde nasıl rezilliklerin olduğunu ben sizlere net bir şekilde ifade etmek istiyorum.”

FETÖ PAYLAŞIMLARI

Alinur Aktaş, daha önceleri FETÖ için “hizmet” ifadesini kullanıyordu. Aktaş, “Hizmet’in Mitrovica’daki Kosova Eğitim Kurumu Öğr.yurdunda sahur programındaydık.Teşekkürler Ali Çakır hocam” şeklinde mesaj atmıştı. FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatları’ndan da övgüyle söz eden AKP’li Başkan Alinur Aktaş, daha sonra buB mesajlara gelen tepkiler nedeniyle sildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: