AKP’ye yakın vakfa ‘kıyak’

Bağcılar’da bir “sosyal kültürel tesis alanı” AKP’ye yakınlığıyla bilinen Es Seyid Osman Hulusi Efendi Vakfı için “özelleşti”.

 

Cumhuriyet’in haberine göre;  İBB Meclisi’ne önceki gün gelen bir teklifle, Es Seyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’na ait Bağlar mahallesindeki 2 bin 130 metrekarelik “sosyal ve kültürel tesis alanının”, “özel sosyal kültürel tesis alanı” statüsüne alınması istendi. Ulaşım Planlama Müdürlüğü’nün “ulaşım taleplerini” arttıracağı gerekçesiyle teklifle ilgili olumsuz görüş bildirilmesine rağmen CHP’li Meclis üyelerinin “ret” oyuna karşın AKP’li Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

 

Sosyal ve kültürel tesis alanlarına kütüphane, sergi salonu, müze, sinema, tiyatro, kreş, anaokulu, yurt, çocuk yuvası, yetiştirme yurdu gibi kamu tesisleri yapılabiliyor. Bu alanların başına “özel” ibaresi eklenince alanların üzerine özel yurt, kreş ve benzeri gibi tesislerin yapılabilmesinin önü açılıyor. CHP’li Meclis üyesi Hüseyin Sağ, teklif rapora itiraz ederek “Vakıf için kamu alanı yok edildi” dedi. Teklif AKP meclis üyesi oylarıyla kabul edildi.

%d blogcu bunu beğendi: