Akşener: Seçilen kişiyi öldürmeye mi niyetlisiniz kardeşim?

Akşener, ANTALYA’da bir konferansa katılarak konuşma yaptı. Teklife ‘Hayır’ oyu veren milletvekillerine teşekkür eden Akşener, değişikliğin Meclis’te oylanmasını “Bir kişi istedi diye; birden, apar topar, yangından mal kaçırır gibi bir taslak Meclis’e geldi. Adı sözde cumhurbaşkanlığı. Başkanlık deseniz, başkanlık değil, cumhurbaşkanlığı deseniz, o da değil. Ne kadar yetki varsa tek bir kişinin elinde toplanacak. Buradaki özne Recep Tayyip Erdoğan gösterilmekle birlikte, kesinlikle kendisini özneye koyarak konuşmanın doğru olmadığını düşünüyorum” sözleriyle değerlendirdi.

‘Bu kişi bu kadar işi nasıl yapacak?’

Yeni sistemde tek kişinin elinde bütün yetkilerin bulunacağını kaydeden Akşener, “Tek bir kişiye; Meclis’i feshetme yetkisi, milletvekillerini seçme yetkisi, Anayasa Mahkemesi üyelerini atama yetkisi, HSYK üyelerini ve bürokrasiyi atama yetkisi verilecek. Oraya seçilen kişiyi öldürmeye mi niyetlisiniz kardeşim? Bu kadar işi bir kişi nasıl yapacak” dedi.

 

‘Kanallar bizi tehdit ediyor’

Hükümetin halka saygı duymadığını söyleyen Akşener, kanalların kendilerini “Sizi FETÖ’den içeri atarız” diye tehdit ettiğini de öne sürdü.

 

kaynak: diken

%d blogcu bunu beğendi: