AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sessizliğini bozdu: "Tevekkül sahibi insanlarız. Durmak yok, yola devam" - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sessizliğini bozdu: “Tevekkül sahibi insanlarız. Durmak yok, yola devam”

Ali İhsan Yavuz'dan İBB seçiminin değerlendirmesi: "Tevekkül sahibi insanlarız. Durmak yok, yola devam"

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz sessizliğini bozdu: “Tevekkül sahibi insanlarız. Durmak yok, yola devam”
Yorum Yap

Ali İhsan Yavuz’dan İBB seçiminin değerlendirmesi : “Tevekkül sahibi insanlarız. Durmak yok, yola devam”

31 Mart’ta yapılan İBB Başkanlığı seçimini iptal ettirmek için büyük bir çaba harcayan ve bu süreçte yaptığı “Hiçbir şey olmadıysa bile mutlaka bir şeyler oldu” ifadesiyle sürece damga vuran AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 23 Haziran seçimlerinin ardından sessizliğini bozdu. Yavuz, “Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam…” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün yeniden yapılan ve CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun zaferiyle sonuçlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili, “Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah’a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam…” yorumunu paylaştı.

Yavuz, dün yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

İstanbul’u kazanmanın önemli olduğuna dikkat çeken Yavuz, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul’u kazanmak elbette çok önemliydi. Ancak yenileme sürecinde de sık sık dile getirdiğimiz üzere, seçim kurallarının eksiksiz uygulanmasını sağlamak ve yapılan kanunsuzlukları karşılıksız bırakmamak çok daha önemliydi. Biliyoruz ki demokrasilerde seçim olmazsa olmazdır. O yüzden seçim iş ve işlemlerinin sıkı şekil kurallarına bağlı olarak uygulanması, süreçlerin; kimsenin şüphe ve endişe duymayacağı aleniklikte işletilmesi şarttır.

İşte buna katkı sağlaması bakımından İstanbul seçim yenileme süreci çok önemlidir. Zira süreçler, yeniden kanunun öngördüğü kurallara uygun hale getirilmiş ve gelecekte tekrar güvenli seçim süreçlerinin işletilmesi yolu açılmıştır. Bizler elimizden geleni yapıp gerisini Allah’a havale eden tevekkül sahibi insanlarız. İstanbul seçimlerinin yenilenmesi sürecinde, hep birlikte çok çalıştık. Sürece katkı veren herkese teşekkür ediyor, sonucun hayırlı olmasını diliyorum. Taptaze ümitlerle, durmak yok yola devam…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: