Son Dakika Haberler

“Alışılmamış lider” Erdoğan: “Sivas Cumhuriyet Üniversitesini biz kurduk”

“Alışılmamış lider”  Erdoğan: “Sivas Cumhuriyet Üniversitesini biz kurduk”
Yorum Yap

Promterın yalanı!

“Alışılmamış lider” Erdoğan: “Sivas Cumhuriyet Üniversitesini biz kurduk” dedi ve kitlesi onayladı. Erdoğan, kendini protesto eden kitleyi ise azatlayarak susturdu.

“Ne diyorlar domates, ne diyorlar patlıcan. Ne diyorlar sivri biber. Yahu düşünün be bir merminin fiyatı nedir düşünün”

AKP Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sivas’ta yaptığı konuşma sırasında KİT’lere kadro isteyen vatandaşlara azarlayarak tepki verdi. Erdoğan, “KİT’lere kadrolarını verdik, bizden bir şey beklemeyin. Hepsini verdik. Şu toplantıyı da provoke etmeyin” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Hiçbir zaman dik durmadığımızı gördünüz mü?

Yola çıkarken biz ne dedik? Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Hiç endişeniz olmasın.

KADRO İSTEYEN KİTLEYE ‘MEHMETÇİK” İLE YANIT

-Biz KİT’lere (Kamu İktisadi Teşebbüsü) falan hepsine kadrolarını verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Şu toplantıyı da provoke etmeyin. Alışılmış bir siyasetçi değilim.

-Ne diyorlar domates, ne diyorlar patlıcan. Ne diyorlar sivri biber. Yahu düşünün be bir merminin fiyatı nedir düşünün. Düşünün benim Mehmedimin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir bir düşünün. Bunları bu iktidar yapıyorsa başarıyorsa. Siz hala domates, patates, sivri biber konuşuyorsunuz. Yani bizi George, Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da onlara el ayak oluyorlar. Biz mücadeleyi hep kazandık kazanmaya da devam edeceğiz.

-Muhsin kardeşimin istismar edilmesine tahammül edemiyorum. Birileri çıkıyor Muhsin kardeşim artık rahmetli oldu. Arkasından belediyeyi almaya çalışıyorlar.

-Bazı dedikodular oluşturuyorlar. Neymiş AK Parti adaylarını çekecekmiş sakın bu yalanlara aldanmayın.Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz yahu.

-İçerden yada dışarıdan operasyon yapmak isteyenlere gereken cevabı veririz. Türkiye’nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart’ta bir tokat yiyecekler.

“ÜNİVERSİTEYİ BİZ KURDUK”

Erdoğan konuşmasında Sivas’ta kendilerinden önce üniversite olmadığını iddia ederek 1974’te kurulan Cumhuriyet Üniversitesi’ni kendilerinin kurduğunu iddia etti. Erdoğan’ın bu sözlerini kitlesi onayladı.

İşte o görüntüler:

“PROMTER İŞTE, KUL YAPISI. ARADA BOZULUYOR”

CHP’li Engin Altay, Erdoğan’ın “Cumhuriyet Üniversitesi’ni biz kurduk” sözlerine ise şöyle yanıt verdi:

“Erdoğan:
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ni (1992)
Isparta S. Demirel Üniversitesi’ni (1992)
İzmir Havaalanı’nı (1987)
Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi’ni (1974)
biz kurduk…

Promter işte, kul yapısı arada bozuluyor. @herkesicinCHP @CHPTBMM”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: