Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild’in sürmanşeti: “Erdoğan, turistleri de tutuklar mı?”

Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild’in sürmanşeti: “Erdoğan, turistleri de tutuklar mı?”

‘OHAL’den dolayı herkes telef olabilir. İzne giderken Alman konsolosluklarına bilgi verilmeli. Çünkü Türkiye tarafı gözaltı durumlarını vs. Almanya’ya geç bildirmektedir’

Birgün’den SÜHEYLA KAPLAN’ın haberine göre; Almanya’nın en yüksek tirajlı gazetesi Bild bugün sürmanşette ‘ Erdoğan artık turistleri de tutuklar mı?’ başlığıyla çıkacak.

Bugün yayınlanacak baskısında Bild gazetesinde şu yorumlara yer verildi: ‘Türkiye’de tatil yapmak sizin için tehlikeli olabilir. İnsan haklarının ihlal edildiği Türkiye’de Alman tutuklularının ziyareti zorlaştırılmaktadır. Şu ana kadar dokuz Alman tutuklu. Turistlerin de başına gelebilir mi?’.

Türkiye’ye seyahat etmek isteyenlerin daha dikkatli olmaları gerektiği belirtilen yazıda ‘OHAL’den dolayı herkes telef olabilir. İzne giderken Alman konsolosluklarına bilgi verilmeli. Çünkü Türkiye tarafı gözaltı durumlarını vs. Almanya’ya geç bildirmektedir’ denildi.

SİYASETÇİ VE GAZETECİLER GİTMESİN

Bild yorumunda siyasette aktif olanların ve gazetecilerin Türkiye’ye gitmemeleri tavsiyesinde bulunarak ‘Açık alanlarda siyaset üzerine konuışmayın. Türkiye’deki yerli halk sizi siyasi tartışmalara itebilir. Siyasetin içine girmeyin’ denildi.

 

YATIRIMCILARA UYARI

Türkiye’de 6800 Alman yatırımcının bulunduğuna dikkat çekilerek Alman yatırımcıların bundan böyle temkinli olmaları gerektiği bildirildi. Haberde ‘Böyle bir süreçte Türkiye’de yatırım yapmak ne derece doğru, düşünülmesi gerekir’ denildi.

Aynı sayfada ünlü Alman köşe yazarı Franz Josef Wagner de şu yorumda bulundu: ‘Erdoğan’ın birbirimize düşürmesine izin vermeyin. Biz bu ülkenin kalkınması için ele ele verdik. En iyi futbolcumuz Mesut Özil, en iyi yönetmenimiz Fatih Akın hepimiz bugüne kadar ele ele verdik. Erdoğan’ın bunu yıkmaması gerekir’ denildi.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?