Olmaz mı? O da oldu.Ülkücülere şirin görünme adımı. Alparslan Türkeş Üniversitesi geliyor.

Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa’daki Türk STK’ların temsilcileriyle Münih’te bir araya geldi. Alparslan Türkeş Üniversitesi için söz verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, “Özal, Erbakan, Demirel, Ecevit adına üniversite var, Alparslan Türkeş adına da üniversite yapılsın” talebi gelince, bunun “haklı bir talep” olduğunu söyleyerek, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e “Hemen çalışma yapalım” talimatı verdi.

Sabah Gazetesi’nden Ahmet Topal’ın haberine göre; Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa’daki Türk STK’ların temsilcileriyle Münih’te bir araya geldi. Başbakan Binali Yıldırım, “Özal, Erbakan, Demirel, Ecevit adına üniversite var, Alparslan Türkeş adına da üniversite yapılsın” talebi gelince, bunun “haklı bir talep” olduğunu söyleyerek, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e “Hemen çalışma yapalım” talimatı verdi.

 

Önce miting yaptı, sonra STK’larla görüştü

Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere geçtiğimiz hafta Almanya’ya giden Başbakan Yıldırım, 2 günlük ziyareti sırasında önemli temaslarda bulundu. Oberhausen kentinde Avrupalı Türklerle miting yapan Yıldırım, yurda dönmeden önce de Avrupa’daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, onları dinlemişti.

%d blogcu bunu beğendi: