Alper Taş: “Hayır diyenler çeşitliliğe sahip”

ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, “Hayır’ diyenler çeşitlilik ve çoğulculuk arz ediyor. Herkes kendi hayrına hayır diyor. Ve bu böyle devam etmeli. Öbür türlü bir hayır cephesi oluşturmak ve bu konuda ortaklaşmak AKP’nin tam da istediği kamplaşmaya hizmet eder ve hedef kitlesini istediği gibi konsolide etmesini sağlar’ dedi.

 

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, referandum sürecini ‘Hayır‘cılar açısından değerlendirdi. RS FM’de Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına katılan Taş, ‘Hayır’ bloku oluşturmanın AKP’nin işine yaracağını belirtti.

 

AKP sağ-muhafazakar ve milliyetçi seçmeni konsolide etmek için ‘Evet’ diyenlerin karşısına ‘Hayır’ bloğu yaratmak istiyor

Taş “İktidar sağ, muhafazakar ve milliyetçi seçmeni bir blok olarak konsolide etmek için karşısında da bir blok kurmaya ihtiyaç duyuyor. AKP sağ-muhafazakar ve milliyetçi seçmenin bütününü konsolide etmek için ‘Evet’ diyenlerin de bir cephe olduğu algısı yaratmak istiyor. HDP, CHP, FETÖ, Komünistler, Sosyalistler hepsi ‘Hayır’ cephesinde tek ses izlenimi vermek istiyor. Oysa ‘Hayır’ diyenler çeşitlilik ve çoğulculuk arz ediyor. Herkes kendi hayrına hayır diyor. Ve bu böyle devam etmeli. Öbür türlü bir hayır cephesi oluşturmak ve bu konuda ortaklaşmak AKP’nin tam da istediği kamplaşmaya hizmet eder ve hedef kitlesini istediği gibi konsolide etmesini sağlar”dedi.

 

OHAL sürecinde referanduma gitmek büyük bir dezavantaj

Taş, “OHAL ‘hayır’ diyenler için büyük bir baskı aracı hatta ‘sopa’ya dönüşmüş durumda.Meclis’teki üçüncü büyük partinin milletvekilleri, aralarında Ahmet Şık’ın da olduğu gazeteciler, yazarlar hapiste. Bu insanların hepsi aynı zamanda ‘Hayır’ diyecek olanlar. Öte taraftan ‘Hayır’ diyenlerin konuşabilecekleri bir platform, televizyon da kalmadı. Yani aslında futbol terimleriyle söyleyecek olursak, deplasmandayız. Saha ve seyirci koşulları bizim için dezavantajlı.” dedi.

 

‘BİZ KAZANACAĞIZ’

Referandum yaklaştıkça ‘Hayır’cılar üzerindeki baskının artmasını ‘iktidarın kitleden korkmasına’ bağlayan Taş, “Ben yürekten inanıyorum ki biz haklıyız ve kazanacağız” dedi.

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: