Ankara Nata Vega Outlet yetkililerine tepkiler büyüyor: Vahşi hayvanların yeri cam kafesler değil

Ankara Nata Vega Outlet yetkililerine tepkiler büyüyor: Vahşi hayvanların yeri cam kafesler değil!

Ankara Nata Vega Outlet yetkililerine tepkiler çığ gibi büyüyor: Cam kafeslerde sergilediğiniz vahşi hayvanları serbest bırakın. Onların yeri cam kafesler değil. 

Ankara’daki Nata Vega Outlet alışveriş merkezinin alt katında hizmet vermeye başlayan Aqua Vega akvaryum ve adrenalin dünyası isimli eğlence merkezlerinde yüzlerce hayvan ve deniz canlısı doğal ortamlarından koparılmış halde, cam kafeslerde sergileniyor.

Nadir bulunan ve doğal yaşam alanları Afrika olan Serval kedisinin cam kafesteki fotoğraflarının paylaşılmasının ardından hayvanseverler olaya tepki gösterdi. Haberin yayılmasıyla sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Tepkilerin ardından “Hayvanlar cam hapishanelerde sergilenmesin” başlığıyla change.org‘da bir imza kampanyası başlatıldı.

Change.org‘ta “Bu hayvanlar aynı petshoplarda tutulur gibi camdan bir fanusta ya da kıyafet alınan bir vitrin içinde temiz hava ve güneşsiz yaşamaktadır.

Çevrelerine dekor olarak konan kayalar bile gerçek değil. İnsanlar yüzlerinde en ufak bir acıma olmadan, arsızlıklarıyla hayvanlarla fotoğraf çektirebilmek için şekilden şekile giriyor, dalga geçiyorlar. Lütfen bu korkunç durumla ilgili ne yapılır söyleyin. 
Gerekli kuruluşlar dernekler biran önce bu işe dur demeli…

Akvaryumlarla insanları AVM’ye çekme modasından sonra şimdi de vahşi yaşam alanı oluşturulmuş…  Sizler bu alanlara gittikçe AVM yönetimi maalesef amacına ulaşıyor… BU CANLAR BİZ İNSANLARA SERGİLENMEK İÇİN YARATILMADI…” denilerek kampanyaya destek çağrısı yapıldı.

Alışveriş merkezinin adrenalin dünyası bölümünde Serval kedisinin dışında, Femish Dev Tavşanı, Altın Kafalı Arslan Tamarin, Evcil Dağ Gelinciği, Marmoset, Altuni Sülün, Nil Timsahı, Parma Wallaby gibi çeşitli türlerdeki hayvanlar da sergileniyor. Ayrıca Gila Canavarı, Mojave Çıngıraklı Yılanı, Çöl Engereği, Goliath, Altın Ok Kurbağası, Afrika Dev Kırkayağı, Kafesli Piton gibi hayvanlar da sergileniyor.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?