Ankara’da Bakanlık Tarikat İşbirliği ile Öğrenciye “Umre” Ziyareti

Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’ne bağlı evlerde kalan 22 çocuğun, başarıları gerekçe gösterilerek Nakşibendi tarikatının Ankara kolu olduğu ileri sürülen Muradiye Kültür Vakfı bütçesiyle umre gezisi için Suudi Arabistan’a götürüldüğü iddia edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı mağdurların korunması için kurulan çocuk evlerinde kalan çocukların, ders başarısı gerekçe gösterilerek tarikat bütçeleri ile yurt içi ve yurt dışı gezilere götürüldüğü iddiası ortaya atıldı.

Cumhuriyet’ten Ozan Çepni’nin haberine göre, Aile ve Sosyal Politikalar Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç çocukları uğurlarken, “Hayırseverlerin desteğiyle gerçekleştirilecek olan umre programı öğrencilere karne hediyesi olacaktır. Muradiye Kültür Vakfı yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum”  dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile  Nakşibendi tarikatının Ankara kolu Muradiye Kültür Vakfı işbirliği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak hakkında korunma/tedbir kararı bulunan çocukların, toplum içinde yetiştirilmelerinin sağlanabilmesi için açılan çocuk evlerinin başkentte Nakşibendi tarikatının Ankara kolu olarak bilinen Muradiye Kültür Vakfı ile işbirliği içinde çalıştığı belirtildi.

9 erkek ve 13 kız çocuktan oluşan umre kafilesi, Muradiye Vakfı’ndan otobüslere bindirilerek yola çıktı. İl Müdürlüğü’nün resmi sitesinden de vakfa teşekkür eden Erkoç, 1 haftalık ‘umre ziyareti’nden dönen çocukları havaalanında karşılayarak onlarca fotoğraf çektirdi. Erkoç, sosyal medyadan çocukların dönüşünü duyururken, erkek çocukların Kâbe’ye girerken giydiği  ‘ihram’ adındaki giysilerle fotoğraflarını da yayımladı.

%d blogcu bunu beğendi: