Ankara’da halk otobüsünde, yolcusuna tecavüz eden şoföre 37 yıl ağır hapis

Ankara’da halk otobüsünde, yolcusuna tecavüz eden şoföre 37 yıl ağır hapis

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde otobüste bir yolcuya  tecavüz eden özel halk otobüsü şoförünü verdiği farklı ifadeler kurtarmaya yetmedi. Şoföre, 37 yıl ağır hapis cezası verildi.

 

Atilla Eşer Caddesi’ndeki GİMSA AVM önünde ‘530’ hat numaralı özel halk otobüsünün şoförü İbrahim Tuncay, 4 Ocak 23.30’da bir yolcuya tecavüz ederek “Boğazını sıkar, seni öldürürüm” demişti.

 

Çelişkili ifadelerinin ardından tutuklanan Tuncay hakkında 48 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

 

Tuncay, yakalandığında ilk ifadesinde “Otobüsü karanlık bir yere çekmemi, cinsel ilişkiye girmemizi istedi. Sonra vazgeçti. Ancak sert sevdiği için tecavüz ettim” demiş: ancak savcılıktaki ifadesini değiştirerek, “Daha önce de cinsel ilişkiye girmiştik. O akşam da ilişkiye girdik, sonra çıplak fotoğrafını çektim”, demişti. İlk duruşmada ise Tuncay verdiği ifadeleri redderek, “Cinsel ilişkiye girmedik, zaten regldi” demişti.

 

Şoför savunmasında “Bir kadın gece 11’de otobüse neden tek başına biner?” diye sormuştu.

 

Tuncay’ın 35 gün önce benzer bir suçtan tutuklamasına karar verildiği ortaya çıkmıştı.

 

Tecavüz, zorla alıkoyma, tehdit suçlarından 37 yıl

Hürriyet’ten Nurettin Kurt’un haberine göre, Sincan 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan İbrahim T. hakkındaki karar bugün açıklandı. Mahkeme, İbrahim T.’yi hakkındaki ‘tecavüz, zorla alıkoyma ve tehdit’ suçlarından 37 yıl ağır hapis cezasına mahkum etti.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?