ANTIP’ta Yolsuzluk Kanıtlandı! Dekan İstifa İstedi, ‘Rica’cılar ‘Göreve Devam’ Dedi.

ANTIP’ta Yolsuzluk Kanıtlandı! Dekan İstifa İstedi, ‘Rica’cılar ‘Göreve Devam’ Dedi.

ANTIP A.Ş firmasının yöneticileri ve idari personelinin yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle işten çıkarıldıkları ancak araya ricacıların girmesi sonucu Genel Müdürün halen göreve devam ettiği ortaya çıktı.

İbni Sina Hastanesi’nin 5. katında faaliyet gösteren ANTIP A.Ş firmasının yöneticileri ve idari personelinin yolsuzluk sebebiyle işten çıkarıldıkları ancak araya giren ricacı kişiler sebebiyle göreve devam ettikleri iddia edildi.

İddiaya göre; Ferhat Yıldırım adlı şahsın ANTIP A.Ş firmasında “yolsuzluk yapıldığı” gerekçesiyle yaptığı şikayet sonucu ANTIP A.Ş Genel Müdürü Yılmaz Akyüz, ANTIP A.Ş Genel Müdür Yardımcısı (Genel Müdürün oğlu) Cevdet Bora Akyüz, Muhasebe Müdürü İbrahim Aslan, depo sorumlusu Ramazan Uysal ve makam şoförü Selçuk Sağlam hakkında soruşturma başlatıldı.

Mali müşavirin yaptığı incelemelerin sonucunda iddiaların çok daha derin boyutlarda olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine o dönemin Dekanı Prof.Dr. Şehsuvar Ertürk, bu şahıslardan istifalarını isteyerek üniversite ve hastaneden ayrılmalarını istedi. Ancak yine iddialara göre ANTIP Genel Müdürü Yılmaz Akyüz’ün aile dostu olan Rektör Bey ve ANTIP Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Atilla Törüner’in araya girmesiyle Yılmaz Akyüz, ANTIP’taki görevine devam etti.

Yolsuzluk davasının üstü Yılmaz Akyüz hariç diğer davalı şahısların işten uzaklaştırılmasıyla örtüldü.

Antıp Teknolojik ve Tıbbi Ürünler Limited Şirketi; 2004 yılında medikal, ilaç dağıtım ve üretimi şirketi olarak kurulmuştur ve  Kalp Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi ve Üroloji Dallarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ali Haydar ÇELEBİ-Ankara

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?