Son Dakika Haberler

Cinayete azmettirmek suçundan aranan hükümlü Galip Öztürk ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu birlikte poz verdi

Cinayete azmettirmek suçundan aranan hükümlü Galip Öztürk ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu birlikte poz verdi
Yorum Yap

Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk, adam öldürmeye azmettirme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan ve aranan bir suçlu. Galip Öztürk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu ile ortaya çıktı

AKP’li Samsun Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı Instagram hesabından Türkoğlu ile hakkında yakalama kararı olan Galip Öztürk’ün fotoğraflarını paylaştı.

Fotoğrafa art arda tepki geldi.

Öldürmeye azmettirmek suçlamasıyla müebbete hükümlü, Metro Turizm’in firari patronu Galip Öztürk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu’yla beraber görüntülenmesine 2,5 yıl önceki geçersiz bir mahkeme kararıyla yanıt verdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu’nu Galip Öztürk ile beraber gösteren ve Gürcistan’da çekildiği öne sürülen fotoğraf tepkilere yol açtı.

Cinayete azmettirme suçundan aranan hükümlü Galip Öztürk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu ile aynı kareye girdi
Öztürk 23 yıl önce işlenen bir cinayeti azmettirmekten İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış, müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Yargıtay ve yerel mahkeme arasında uzun süre gidip gelen dosya Yargıtay Genel Kurulu’nda onanarak kesinleşmişti.

Yerel mahkeme ve Yargıtay aşamaları dahil 22 yılı aşan yargılama sonunda kararın kesinleştiği gün Galip Öztürk’ün yurtdışına kaçtığı ortaya çıkmıştı. Öztürk Twitter hesabından tartışmalı fotoğrafla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bağımsız mahkemelerin “açılan davalar FETÖ Kumpasıdır, hepsinde yeniden yargılama yapılmalıdır” kararına rağmen, üstelik tam da yeniden yargılamaların başladığı bir dönemde (!) sosyal medyada, hakkımda çıkan haberleri kamuoyu vicdanına bırakıyorum!”

Öztürk Twitter paylaşımına bir de mahkeme kararı görüntüsü ekledi.

Mahkeme kararında, Öztürk’e 2 buçuk yıl önce verilen cezanın infazının “FETÖ/PDY örgütünün emniyet ve yargı içinde bulunan mensupları vasıtasıyla düzenlenen kurmaca delillerle mahkum edildiği” gerekçesiyle durdurulduğu yazıyor.

Ancak Galip Öztürk’ün paylaştığı, İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen 11 Ekim 2016 tarihli karar daha sonra kaldırılmış, müebbet hapis cezası Yargıtay Genel Kurulu kararıyla onanıp kesinleşmişti.

Öztürk, Twitter hesabından, haber konusu fotoğrafı başka kullanıcıların olayı eleştiren tweetlerini retweet ederek paylaştı.

Hidayet Türkoğlu, konuyla ilgili bir açıklama yapmazken danışmanı aracılığıyla “Gerekirse basın açıklaması yapacağını” bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: