Kürtler bitti sıra Alevilerde! Arınç: Yeni ittifaklar bulmamız lazım. Alevi kardeşlerimizin oylarına ihtiyacımız var - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Kürtler bitti sıra Alevilerde! Arınç: Yeni ittifaklar bulmamız lazım. Alevi kardeşlerimizin oylarına ihtiyacımız var

Kürtler bitti sıra Alevilerde! Arınç: Yeni ittifaklar bulmamız lazım. Alevi kardeşlerimizin oylarına ihtiyacımız var
Okunma : 390 views Yorum Yap

Yeni parti oluşumlarını “Karşımıza çıkıp parti kurarlarsa millet onları affetmez” diyerek eleştiren Bülent Arınç, AKP’nin içinde bulunduğu durumun vehametini gözler önüne seren açıklamalarda bulundu. Arınç, “İdris Naim Şahin ve Abdüllatif Şener de parti kurdu ama o zaman çok güçlü zamanımızdı. Şimdi biraz yaralıyız, biraz sıkıntılar var. Kendi içinde çözülmeler var” dedi. Arınç ayrıca partinin yeni ittifaklar kurması gerektiğini ifade ederek “Alevileri” işaret etti…

AKP Malatya İl Başkanlığı’nda konuşan Bülent Arınç, yeni parti kuracağı iddia edilen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun parti kurarak hata yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, çeşitli ziyaretler ve toplantılara katılmak üzere Malatya’ya gitti. AKP Malatya İl Başkanlığı’nı ziyaret eden ve burada gazetecilere açıklama yapan Arınç, partisinin 9 milyon üyesi olduğunu ve böyle bir partinin hiçbir şeyden korkmayacağını söylerken yeni ittifaklara ihtiyaç duyulduğu da itiraf etti.

Partisinin yeni ittifaklar kurması gerektiğini dile getiren Arınç, “Yeni ittifaklar bulmamız lazım dedim. Alevi kardeşlerimizin oylarını önemsiyorum. Samimiyetle itiraf edeyim, onlara çok uzak kaldık. Alevi yurttaşlarımızın oylarına ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

‘PARTİ İÇİNDE MUHALİF SESLERE DE İMKAN VERECEKSİN KARDEŞİM’

Yaptığı konuşmada partideki ayrılıklara müsaade etmeyeceklerini belirten Arınç, şunları söyledi:

“Bunun içerisinde muhalif sesler olabilir mi, olur ama bu ayrılığa dönüşmemeli. Muhalif seslere de hayat imkanı vereceksin kardeşim, eleştiri olacak. Eleştiri bir şeyin olmazsa olmazıdır, yemeğin tuzu ve lezzetidir. Ben parti grubunda konuşurken, Bakanlar Kurulunda (eleştiri) yaparım ama dışarıda yapmam, yapmamaya çalışırım. Dışarıda yapıcı eleştiri yaparım, tavsiyede bulunurum. Dışarıda kesinlikle AKP’li olamaz. Yani ‘bu arkadaşlar parti kuracaklarmış’ dendiği zaman şahıslarını seviyorum ama çok büyük hata yaparlar.”

‘BU PARTİLER KURULURSA TEK ZARARI AKP’YE OLUR’

AKP’den ayrılanların daha önce parti kurduğunu hatırlatan Bülent Arınç, “Partiden ayrılan Erkan Mumcu, İdris Naim Şahin, Abdüllatif Şener gitti parti kurdu. Şu gitti, bu gitti, hiçbirisine millet selam bile vermedi. Partilerini kapattılar” dedi.

Ayrılıkların yaşandığını dönemin partilerinin en güçlü dönemi olduğunu ifade eden Arınç, şunları ekledi:

“O zaman bizim çok güçlü zamanımızdı. Yel kayadan ne koparacak, üfürük gibi gittiler. Şimdi biraz yaralıyız, biraz sıkıntılar var. Kendi içinde çözülmeler var. Bunları tekrar toplamamız lazım. Birilerinin yol göstermesiyle, onların sözlerine bakarak, karşımıza çıkıp parti kurarlarsa millet onları affetmez. Hiçbir şey bize zarar vermez. Bu partiler kurulursa tek zararı AKP’ye olur. Bizden 3-5 alsalar maalesef sistem o hale geldi, bizden yarım da alsalar.”

‘ALEVİLERİ BAŞKA SİYASETÇİLERİN ELİNE TERK ETTİK’

Doğal seçmene dönülmesi gerektiğini ve herkesi temsil hakkına kavuşturacak bir modele geçilmesi gerektiğine dile getiren Bülent Arınç, “Yeni ittifaklar bulmamız lazım dedim. Ben Alevi kardeşlerimizin oylarını önemsiyorum. Alevi kardeşlerimiz, bu ülkenin bir varlığıdır. Bizim onlarla iftihar etmemiz lazım. Samimiyetle itiraf edeyim, onlara çok uzak kaldık. Onları başka siyasetçilerin eline terk ettik” diye konuştu.

‘ALEVİLERİN OYLARINA İHTİYACIMIZ VAR’

AKP’nin Alevilerle daha ilgili olmasını istediğini belirten Arınç, “Araştırmalar şunu gösteriyor ki Selahattin Gürkan (Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı) arkadaşımız azdır, çoktur bilmiyorum ama Alevi yurttaşlarımızın beğenisini kazanmış ve oylarını almış. Kendisini kutluyorum. Ben azlığında çokluğunda değilim, bir Alevi’nin bize oy vermesi çok önemli çünkü önümüzdeki seçimlerde bizim Alevi yurttaşlarımızın oylarına ihtiyacımız var. Biz Alevileri kendimizden görüyoruz” ifadelerini kullandı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: