Son Dakika Haberler

Artvin Gençlik Platformu: “Biz bitti demeden bitmez.”

Artvin Gençlik Platformu: “Biz bitti demeden bitmez.”
Yorum Yap

Cerattepe Direnişi’nin yıl dönümünde Artvin Gençlik Platformu duyurdu: “Halkımıza çağrımızdır: ‘Biz bitti demeden bitmez’. “

Artvin Gençlik Platformu, 25 yıllık Artvin mücadelesinin dönüm noktası olan Cerattepe Direnişi’nin yıl dönümünde basın açıklaması yapmak için bir araya geldi.  Gençler, Cengiz Holding’e karşı, tüm gözaltılara, biber gazlarına ve her türlü baskıya karşı mücadele etmelerinin üzerinden geçen 1 yılı değerlendirdi. Artvin Gençlik Platformu: Halkımıza çağrımızdır: “Biz bitti demeden bitmez.”

 

“Ülkenin tek sorunu başkanlık sorunuymuş, başkanlık geldiği takdirde tüm sorunlarımız çözülecek gibi halkını kutuplaştıran bir iktidarla karşı karşıyayız” ifadeleriyle başlanılan basın açıklamasında, OHAL sürecinde yaşanan antidemokratik uygulamalara da dikkat çekildi.

“Bugün Artvin’in 25 yıllık mücadelesinin dönüm noktası olan 16 Şubat 2016 günü ve sonrasında yaşadıklarımızın üzerinden bir yıl geçti ve şirket saldırılarına devam etmektedir. Artvin halkının 16 Şubat 2016 ve sonrası günlerde yaşadıkları zulümdür. Bir kent 7 den 70 e, her görüşten insanıyla direnirken, “ezin geçin” emriyle Artvinlilere, tarihin en hukuksuz ve adaletsiz dönemi yaşatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Neşe Karahan ise “Diğer iki şirket nasıl gittiyse, bunlar da geldikleri gibi gidecekler. Mücadelemiz asla bitmeyecek. Haklıyız, kazanacağız. Hem hukuksal hem yaşamsal kazanılmış haklarımız var. Sonuna kadar direnişimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Gençler, basın açıklamasının ardından bir de horon oynadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)