Atatürk Havalimanı’nda ilk kez Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (Kürdistan) bayrağı

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek için Türkiye’ye geldi. Atatürk Havalimanı’nda ilk kez Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağının göndere çekildiği görüldü

İstanbul’dan bildiren Rûdaw mubahiri Rawin Sterk, Atatürk Havalimanı’nda ilk kez Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağının göndere çekildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere İstanbul’a gelen Barzani’yi Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı. Yaklaşık bir saat Devlet Konukevinde kalan Mesut Barzani, daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için Mabeyn Köşk’üne gitmek üzere havalimanından ayrıldı.

Atatürk Havalimanı’nda ilk kez Irak Bölgesel Kürt Yönetimi bayrağının göndere çekildiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 17.00 sıralarında Mabeyn Köşk’üne gelen Barzani’yi kabul etti. Görüşme basına kapalı gerçekleşirken, ağırlıklı olarak Musul ve Telafer’in durumu, PKK’nin Irak’taki varlığı ve Suriye’deki son gelişmelerin ele alındığı belirtildi. Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin ardından Barzani Mabeyn Köşkü’nden ayrıldı.

Görüşmeyle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: