Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci gözaltına alındı

Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret ettiği bir video görüntüsüyle sosyal medyada yoğun tepki alan şahıs ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatıldı. Tepkiler üzerine İnci paylaştığı bir başka videoda yüzünü kapatarak, “Atatürk’e saygı duymasam zaten Anıtkabir’e gitmem. Ama sırf arkadaşıma çok sinirlendiğim için, benim düşünceme saygı duymadığı için kötü kelimeler kullandığı için ben de ona kullandım” ifadelerini kullanarak özür diledi.

İnci’nin gözaltına alındığı öğrenildi.

Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve adının Safiye İnci olduğu iddia edilen kadının videosu sosyal medyada tepkilere neden oldu. İnci, ziyaret için gittiği Anıtkabir’de bir video çekerek Atatürk’e hakaret içeren sözler sarfetti. İnci, “Geldiğim için çok utanıyorum, keşke gelmeseydim. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı” derken sözlerini ‘Atatürk, Erdoğan’ın …u bile olamaz’ diyerek bitirdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlamasının ardından İnci’ye tepki yağdı. #SafiyeinciTutuklansın etiketinde toplanan tepkilerin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geti. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medya’da yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara C.Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

YÜZÜNÜ GİZLEYEREK ÖZÜR DİLEDİ

Tepkiler üzerine İnci paylaştığı bir başka videoda bu kez yüzünü kapatarak, “Ben dini ve siyasi görüşümü Atatürkçü bir arkadaşım ile paylaştım ve bana saygı duymadı. Tartıştık, sinirlendim. Ben de Atatürk’e saygı duymasam zaten Anıtkabir’e gitmem. Ama sırf ona çok sinirlendiğim için, benim düşünceme saygı duymadığı için kötü kelimeler kullandığı için ben de ona kullandım. Bu videoyu çekip sadece ona attım. O da sosyal medya hesabından paylaşmış ve bu gittikçe yayıldı. Ben de açıkçası şu anda ne yapacağım bilmiyorum. Söylediğim kelimelerden dolayı herkesten çok özür diliyorum. Ama dediğim gibi, ben saygı duymazsam Anıtkabir’e gitmezdim. Anıtkabir’e gittim ama söylediğim kelimeler sinirle olan bir şeydi. Çünkü o da benim görüşüme saygı duymamıştı. O yüzden söyledim. Ailemden, arkadaşlarımdan, yakın çevremden çok büyük tepki aldım. Ama çok özür diliyorum” diye konuştu.

İNCİ GÖZALTINA ALINDI

Hakkında soruşturma başlatılan Safiye İnci, Ankara Yenimahalle’deki ikametgahında gözaltına alındı. İnci, ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Anıtkabir’de Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ettiğine dair video görüntüsü sosyal medyada yer alan şüpheli şahıs yürütülen tahkikata müteakip Ankara Demetevler’de yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahıs emniyet müdürlüğünde alınacak ifadesinin akabinde adliyeye sevk edilecektir.”

Cumhuriyet

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: