Bakan Bozdağ ‘Hayır’cıları terörle aynı kefeye koydu: PKK, FETÖ ve DHKP-C ‘Hayır’ diyecek

Bekir Bozdağ’dan ucuz propaganda!

‘Hayır’cılara terörist muamelesi!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, referandumda “Hayır” oyu verecek olanları ‘terörle aynı kefeye’ koydu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘Türk milletine ihanet eden’ sözleriyle tanımladığı PKK, DHKP-C ve FETÖnün referandumda ‘Hayır’ oyu için işbirliği yaptığını, ‘Hayır’ da birleştiklerini öne sürdü.

Yozgat’ta konuşma yaparak partililere hitap eden Bozdağ, referandum çalışmalarına da başlamış oldu. CHP ve HDP’nin ‘aynı safta’ olduğunu savunan Bozdağ, muhalefeti ‘Hayır’ oyu verecekleri sebebiyle terör örgütleriyle aynı kefeye koydu.

Bakan şunları söyledi: “Bakın ‘Hayır’cıların safına… PKK’nin elebaşları açıklama yapıyor. ‘MHP ve AK Parti anlaştı, bizi bitirecek’ diye. Onun için ‘Aman bu sistem gelmesin’ diye herkesi seferber ediyorlar. Pensilvanya’daki bedduacı FETÖ terör örgütünün elebaşı bütün kadrolarıyla onlar da ‘Hayır’ çıksın diye uğraşıyorlar. DHKP-C terör örgütü dahil ne kadar Türkiye’ye ve Türk milletine ihanet eden terör örgütü varsa, hepsi ‘Hayır’ için işbirliği yapıyorlar.”

Bozdağ, hiçbir AKP’li, MHP’li, Saadet Partili ya da BBP’linin ‘Hayır’ kampanyası için çalışmayacağını ifade ederek, “Zannediyorlar ki, ülkücüleri, MHP’lileri, vatanını, milletini sevenleri PKK ile hedef birliğinde aynı amaç için ter döktüreceklerine inanıyor bu zavallılar” diye konuştu.

Hükümetin, referandum çalışmalarında da bu üslubu sürdürerek ‘Hayır’cıları terörist olmakla, onlarla işbirliği yaparak aynı safta yer almakla suçlayacakları tahmin ediliyor.

%d blogcu bunu beğendi: