Bakırköy’de KHK’lara karşı direniş sürüyor

Bakırköy’de KHK’lara karşı direniş sürüyor

Bakırköy KHK direnişi
Özgürlük Meydanı’ndaki eylem bugün de müzik yayınıyla imza toplama ve oturma eylemiyle başladı.

Saat 15.00’te “İşimizi geri alacağız!”, “AKP’ye boyun eğmeyeceğiz!” sloganları atılarak basın açıklaması yapıldı. Özge Astan’ın okuduğu açıklamada şunlar ifade edildi:

“AKP şu an ülkeyi OHAL düzeniyle yönetiyor. Artık ülkede demokrasi değil OHAL düzeni var. Yani; ne hukuk, ne adalet, ne iş, ne de can güvencesi var. En temel insani hak talepleri bile OHAL var denilerek engelleniyor. Bu talepleri dile getiren emekçiler ise ya gözaltına alınıyor, ya tutuklanıyor ya da işinden atılıyor. Tıpkı bize yaptıkları gibi.”

Çocukların öldürülmesine, tarikat ve cemaatlere teslim edilmesine karşı çıktıkları, parasız eğitim ve sağlık istedikleri için ihraç edildikleri belirtilen açıklamada şunlar söylendi: “Bizler işçilerin, emekçilerin her an işinden atılma korkusu olmasın istedik. Bizler iş cinayetlerine, yaşam alanlarımızın talanına, hırsızlığa, yolsuzluğa, kadınların ezilmesine, ülkede yaşanan katliamlara karşı çıktık ve çıkmaya da devam edeceğiz. Ortadoğu’da emperyalist katliamlara karşı çıktık. Bizler bunlar için mücadele ettik, mücadele ettiğimiz için işimizden atıldık. İşimizden atılsak da, baskı görsek de, gözaltına alınsak veya tutuklansak da taleplerimizden de mücadelemizden de vazgeçmeyeceğiz.”

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?