Baktığın kişilere Saraylı deyip geçme; tanı, düşün altında milyonlarca aç yatanı / Tülay Yıldırım EDE - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem %
Son Dakika Haberler

Baktığın kişilere Saraylı deyip geçme; tanı, düşün altında milyonlarca aç yatanı / Tülay Yıldırım EDE

Baktığın kişilere Saraylı deyip geçme; tanı, düşün altında milyonlarca aç yatanı / Tülay Yıldırım EDE
Yorum Yap

Baktığın kişilere Saraylı deyip geçme; tanı, düşün altında milyonlarca aç yatanı

Bir seçimi daha ardımızda bıraktık. Sonuçlar, her zamanki gibi, bizleri şaşırtmadı. AKP bir kez daha birinci parti olarak seçimi noktaladı. Yapılan hilelere/oyunlara değinmeden, çılgınlar gibi sevinen AKP seçmenine bazı kutlamalarda bulunmak istiyorum…

Asgari ücret 1600 TL iken fakirlikten bihaber saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Patates/soğan 7 TL’ye satılıyor ve artık bunları almak lüks sayılıyorken lüks içinde yüzen saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Gariban halk asker olup ölürken zenginlerin/bürokratların bedelli ile askerlikten yırttığı bir sistemde asker olmayan evlatlara sahip saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Fakirlikten dolayı köprüleri/havaalanlarını/duble yolları kullanamayacak olsa da seçimden dolayı beylenen seçmenlere karşı, bunlarla halkın gözüne ayar çeken saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Gün be gün ötekiler tayfası artsa da, isyan etse de, sürekli haksızlığa ve ayrımcılığa uğrasa da, ötekilerin artmasına vesile olan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Haksız işten çıkarmalara/tutsaklıklara karşı, Fetö örgütünü başımıza asıl bela eden merci olan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Taybet Ananın bedenini 7 gün sokakta bırakan ve bundan ötürü asla gocunmayan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Maden ocaklarında kömür karası insanlar zulüm görüyor ve ölüyorken sermayeyi destekleyen saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Asgari ücret köleleri kirasını/faturalarını ödemekte zorlanıyorken böyle zorlukların yanından bile geçmeyen, bir yüzükten ötesi olan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Bu topraklarda her renkten insan yaşıyor ve herkes eşit hakları bünyesinde taşıyorken kendinden olmayana ‘kışt‘ diyen ve haklarını gasp eden saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Ermeni dölü“, “Sapık Aleviler” gibi söylemleri halkın benliğine işleyen sözde birleştirici, eylemde ayrıştırıcı saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Halk ekmek bulamazken eşarbına/çantasına bilmem kaç bin lira veren ama hala mütevazılıktan/haram yememekten bahseden saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Ananı da al git” diye söylemde bulunarak hem anaları hem anaların çocuklarını aşağılayan ama yine de anaların/halkın kutsallığından dem vuran saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

15 yaşındaki Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Anneyi yuhalatan, acılı anneyi hedef gösterip halkı üzerine salan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

OHAL gerekçesiyle haksız eylemler yapan, OHAL’in kapsamı dışında uygulamalarla halka korku salan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

One minute” tiyatrosuyla halkın gözünü boyayan, Afrin’e girdiği gibi İsrail’e girmeyip sadece miting yapma yolunu tutan, halkın gözünü boyarken arka planda İsrail ile antlaşmaları/ticareti arttıran saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Komşusu açken tok yatan bizden değildir” sözünün mimarı bir peygambere karşı, Müslümanlık iddiasında olup olağanca tok yatan saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Nisa Suresi 75. Ayet “Size ne oluyor ki o kadınlar, çocuklar, erkekler yurtlarından sürülürken ve feryat ederken kılınızı bile kıpırdatmıyorsunuz” derken, Müslüman olduğunu iddia edip Doğu’da teröristlerin temizlendiğini söyleyerek masumları da öldüren saraylılarınızın kazanmasını tebrik ederim.

Şüphesiz ki Allah, ezilenlerle beraberdir!
Şüphesiz ki Allah, her yapılanın karşılığını verecektir!
Şüphesiz ki insan çokça zalimdir ve zalimler için yaşasın cehennem!

Tülay Yıldırım EDE

Öne çıkan görsel: ( Kayhan Özer – Anadolu Ajansı )


Tülay Yıldırım EDE Kimdir?
Selçuk üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu.
Medya ve İletişim bölümünde eğitimine devam etmektedir.
2008 yılından bu yana gazetecilik yapıyor.
Yeni Marmara Gazetesi, Bölgede Değişim Gazetesi, Yerel Gaste’de köşe yazarlığı ve araştırmacı gazeteci konumunda görev aldı.
Yazıları yerli/yabancı dergi ve sitelerde yayımlandı.
Basılmış bir kitabı ile biri şiir kitabı olmak üzere basıma hazır iki kitabı bulunmaktadır.
Ab-ı Hayat, İştiraki, Devrim, Sosyal Adalet dergilerinde çalışmaları yer almıştır.
Birçok sitede editörlük yaptı.
Uzun yıllardır aktif olarak din, dil, ırk ayırt etmeksizin gerek maddi gerekse manevi olarak ezilenler, mazlumlar, ihtiyaç sahipleri için mücadele etmektedir. Türkiye’deki Afrikalılar, sokak çocukları, evsizler, Suriyeli göçmenler, Ezidiler, translar, zorla fuhuş yaptırılan seks işçileri vs ile adalet ve özgürlük noktasında haksızlığa uğrayan tüm insanlar için.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: