Son Dakika Haberler

Barış Atay patladı: “Ortayolculuk yapan tanıdığım bütün meslektaşlarımla…”

Barış Atay patladı: “Ortayolculuk yapan tanıdığım bütün meslektaşlarımla…”
Yorum Yap

Barış Atay fena patladı: “Ortayolculuk yapan tanıdığım bütün meslektaşlarımla…”

Tiyatro oyuncusu Barış Atay: “Sürekli söylenip haksızlığa ses çıkarmayan, ortayolculuk yapan tanıdığım bütün meslektaşlarımla kuru bir selamdan öte ilişkimi kesiyorum”

Atay, bu kez fena patladı!

Barış Atay, referandum sonucuna şaibe karışması ve meslektaşlarının yaşanan hukuksuzluklara sessiz kalmasına patladı. Atay, sosyal medya adresinden ‘Evet’ diyen iktidarın ‘mutluluğunun’ yansıdığı fotoğrafla yaptığı paylaşımla rekor kırarken meslektaşlarına zehir zemberek göndermeler yaptı. 

Atay, Erdoğan ve çevresindeki isimlerin bir fotoğrafını paylaşarak, “Nasıl da mutlular kazandıkları(!) için…” yorumunu yaptı. Yaptığı yorum, paylaşım rekoru kırdı.

İşte bahsi geçen paylaşım: 

 
Barış Atay, ayrıca, yaşanan haksızlıklara sessiz kalan meslektaşlarına patladı. Atay “Sürekli söylenip haksızlığa ses çıkarmayan, ortayolculuk yapan tanıdığım bütün meslektaşlarımla kuru bir selamdan öte ilişkimi kesiyorum” dedi.
 

Toplumsal konulara duyarlılığı ile tanınan tiyatro oyuncusu Barış Atay kişisel Twitter hesabından, haksızlıklara sessiz kalan meslektaşlarına zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Atay’ın tweetleri şöyle:

1- Sürekli söylenip haksızlığa ses çıkarmayan, ortayolculuk yapan tanıdığım bütün meslektaşlarımla kuru bir selamdan öte ilişkimi kesiyorum…

2- Sen sanatçısın. İşin; zor günlerde çıkıp, gerçeği söylemek, zalimin yüzüne zulmediyorsun demek . Teslimiyetçi mutabakatını kendine sakla…

3- Yaşam kaygısı, mücadele etmemeye bir bahane olamaz… Sana, bana yaşayacak bir hayat bırakmamak için uğraşıyorlar zaten. Kör müsün?

4- Kör de değilsin aptal da… Daka kötüsüsün. Hem apolitik, hem pragmatistsin. Susarsan kötülük etrafından dolaşır sanıyorsun…

5- Çevrendeki her şeyi yutan kötülüğe, mahçup bir salaklıkla, korkar bir sessizlikle çanak tuttuğun her an kendi sonunu da hazırlıyorsun…

 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: