Başdanışman Özkan: “Darbeye bizzat destek verenlerin serbest kalması durumu hükümet aleyhine döndürdü”

Başdanışman Özkan: “Darbeye bizzat destek verenlerin serbest kalması durumu hükümet aleyhine döndürdü”

Başbakan Binali Yıldırım’ın başdanışmanı Abdülkadir Özkan, ‘FETÖ’yle mücadele’ sürecinde ‘darbeye bizzat destek verdiği bilinen örgüt mensubu bazı isimlerin’ serbest kalmasının, durumun hükümet aleyhine döndüğüne dair şüpheleri arttırdığını ifade etti.

Fotoğraf: Reuters

Milat gazetesinden Adil Gülmez’e konuşan Özkan’a “FETÖ ile mücadele sağlıklı devam ediyor mu?” diye soruldu.

Son günlerde bu soruyla sıklıkla karşı karşıya kaldığını söyleyen başdanışman, mücadelenin akamete uğratıldığına dair ciddi eleştiriler olduğunu ifade etti.

‘İtirazlar tabandan geliyor’

Özkan soruya şöyle cevap verdi: “Kamu vicdanını yaralayan gelişmeler, bu iddiaların yüksek sesle dillendirilmesine de zemin hazırlıyor maalesef. İtirazların AK Parti’ye yakın çevrelerden ve parti tabanından geliyor olması, eleştirilerin dikkate alınmasını zorunlu kılıyor. Hukukî sürecin işletildiği bir dönemde, kimi yargı mensuplarının aldıkları sorunlu kararların hükûmeti zan altında bırakması, bunun siyasete fatura edilmesi sıradan bir sorun olarak görülemez.”


‘Kripto dahlinden şüpheleniliyor’

“Darbeye bizzat destek verdiği bilinen örgüt mensubu bazı isimler sorgusuz sualsiz serbest bırakılırken, örgütle dolaylı irtibatı olduğu iddia edilen kişilere yönelik operasyonların hız kazanması; gizli bir elin, bu süreci hükûmetin aleyhine çevirmeye çalıştığı şüphesini arttırıyor” diyen Özkan, ‘FETÖ’nün tarihsel serüvenini ve faaliyetlerini yakından inceleyenlerin, sürece ‘kripto örgüt mensuplarının’ dahli olmasından şüphelendiğini aktardı.

Diken

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?