Bayramları çalınmış kimsesizlere ithafen.../ Tülay Yıldırım EDE - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Bayramları çalınmış kimsesizlere ithafen…/ Tülay Yıldırım EDE

Bayramları çalınmış kimsesizlere ithafen…/ Tülay Yıldırım EDE
Yorum Yap

Bayramları çalınmış kimsesizlere ithafen…

Sevgili Afrikalı Kardeşlerim,

Biliyorum ki her biriniz, ülkenizden uzak bir bayram geçirmenin üzüntüsü içerisindesiniz. Nelere maruz kaldığınıza, hangi güçlüklere göğüs gerdiğinize, ırkçı olmamakla övünen bir ülkede “Irkçılık” ile yüzleştiğinize, birçok insan gibi emeğinizin karşılığını alamamanıza, tüm acılarınıza ve çektiğiniz zorluklara rağmen ışıldayan benliklerinize bizzat şahidiz.

Bizler ailelerinizin yerini tutamasak da, her zaman sizinle birlikteyiz/birlikte olacağız. Her zorluğu beraber aşacağız. Birlikte gülecek, birlikte ağlayacak, birlikte savaşacağız.

Bayramınızı kutluyorum ve size güzel yarınlar, umut dolu sabahlar, adaletli bir dünya diliyorum. Bu topraklarda zor şartlara rağmen cesaretle direnişinize ve her zorluğa rağmen güzel yüreğinizden yansıyan sevgiye selam olsun…

Sevgili Suriyeli Kardeşlerim,

Savaşın en acısını yaşayan benliklerinizin, ne denli hüzün ve acıyla kavrulduğunu biliyoruz. Hangi zor şartlar altında yaşamak için direndiğinizi ve azmettiğinizi görebiliyoruz. Ne kadar sizleri de öteleyen ve bu ülkede olmanızı istemeyen insanlar olsa da, hala sizler için mücadele eden yüreklerle selam ediyoruz sizlere.

Dilerim ülkenizde bir gün güneş doğar ve çalınan hayatlarınız tekrar sizlere iade edilir. Her zorluğun yanında mutlaka bir kolaylık vardır. Sizlerin karşı karşıya kaldığınız zorluklar karşısında da kolaylık muhakkak var. Sabırla verdiğiniz mücadele elbet aydınlığa kavuşacak ve sizlere çok daha güzel yarınlar ulaşacak.

İyilik, kolaylık, huzur sizinle olsun. Hayırlı bayramlar dileğiyle…

Sevgili Roboskîli Kardeşlerim,

Roboskî katliamından bu yana 8 yıl geçti ve bu 8 yılda, ölenlerin acısının yanında bir de adaletsizlik acısı yüklendi omuzlarınıza. Roboskîlilerin ölmesi yetmedi, sıra katırlara geldi topraklarınızda. Tüm bunlara rağmen yine de mücadele eden ve adalet arayan insanlığınız karşısında saygıyla eğiliyor ve bu direnişte sizlerle birlikte olduğumuzu, Roboskî’yi unutmadığımızı/unutturmayacağımızı bilmenizi istiyorum.

Güvercinlerin özgürce uçacağı, özgürlük ve mutluluk türkülerinin göğe savrulacağı günlere ulaşmak duası ile mutlu bayramlara ulaşmanızı temenni ediyorum…

Sevgili Sokaklara Hapsedilmiş, Sokak Çocuğu/Evsiz Damgalı Kardeşlerim,

Yıllardır size karşı duyduğum utanç nedeniyle, ne çocuklarıma bayramlık alıyorum, ne de bayramları bayram tadında yaşıyorum. Sizlerin bu halde olmasına sebep olan bir toplumda, eşitlik ve hakka dair söylemler savrulurken her köşe başında, sizler bu söylemlerden ve söylemlerin hayata işleyişinden mahrum bırakılıyorsunuz. İnsanlığın ayaklar altında olduğu bir dönemde; merhametsizlik, vicdansızlık, adaletsizlik rüzgârları esiyor an be an.

Elbette bu devran böyle dönecek değil. Muhakkak ki hakiki adalet mazlumlarla beraberdir. Bizler sizlerin ablaları, abileri olarak her daim sizlerle sokakları paylaşacağız. Siz sokaklardan kurtulup daha iyi bir yaşama gark olamadığınız sürece, diğer insanlardan farklı bir muamele ile yüzleştiğiniz müddetçe, bizler de sizinle sokakların insanları olacak ve sizinle zorluklar karşısında dimdik duracağız.

Güzel yüreklerinize selam, bayramlarınız bayram olsun…

Sevgili Emekçi/İşçi/Madenci Kardeşlerim,

Sizler, taşeronlaştırma ve kölece çalışma politikası güden sermaye piyasanın, emeğiyle ve direnişiyle başkaldıran insanlarısınız. İşçiyi ve insanlığı açlığa, sefalete, köleliğe mahkûm etme çabasında olan, ezilen halkları işgal veya savaş yoluyla katleden ve halklara zulmeden, kendi menfaatleri doğrultusunda doğayı katletmeyi hak gören kapitalist düzen, sizlerin örgütlü mücadelesi ile gücünü yitirecek, kapitalistlerin güneşi batarken, emekçinin güneşi doğacaktır. Kolektif irade ve sömürüye karşı isyan artık kendini göstermişken, bu çetin yolda azimle emeğinizin/direnişinizin karşılığını alacağınız umudundayız.

Direnişiniz daim, bayramınız kutlu olsun…

Tülay Yıldırım EDE

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: