Bekir Bozdağ: “Bir tane ‘hayır’ dediği için gözaltına alınan varsa ben bugün bu görevden ayrılırım”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, referandumda hayır dediği için gözaltına alınan ya da tutuklanan hiç kimsenin bulunmadığını söyleyerek, “Bir tane ‘hayır’ dediği için gözaltına alınan varsa ben bugün bu görevden ayrılırım” dedi.

Bakan Bekir Bozdağ, dün gece Habertürk’ün canlı yayın konuğuydu. Bozdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken ve soruları da yanıtladı. CHP’nin, Anayasa Mahkemesi’ne gitmekten vazgeçmesinin “samimi bir dönüş olmadığını, hesaba dayalı olduğunu” değerlendiren Bozdağ, bu konuda halkın hakemlik yapacağını belirtti.

 

Evet diyenler için mahalle baskısı var

Referandumda ‘evet’, ‘hayır’ demenin demokratik bir hak olduğunun altını çizen Bozdağ, AK Parti’den kimsenin ‘hayır’ diyenlere terörist demediğini söyledi. Bozdağ, “AK Parti ‘hayır’ diyeni terörist diye damgalıyor” şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını, bununla ‘hayır’ cephesinin çoğaltılmasının amaçlandığını belirterek ‘Evet’ yönünde irade beyanında bulunanlara yönelik tepkileri anımsattı. Bozdağ, “Evet kampanyasına katılanları linç yapıyorlar. Sporcular, sanatçılar dediler, neler yaptılar. Acayip bir mahalle baskısı var” değerlendirmesinde bulundu.

 

Bir tane ‘hayır’ dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım.

Bozdağ, ‘Hayır’ dediği için gözaltına alınanın veya tutuklanan kimsenin bulunmadığını söyledi. “Bir tane ‘hayır’ dediği için gözaltına alınmış varsa ben bugün, bu görevden ayrılırım. Yok öyle bir şey, yok öyle bir örnek. Şimdi ne yapılıyor, birtakım kurgular var. Başka başka eylemler var, başka şeyler var. Oradan çıkılıyor deniliyor ki bu adam ‘hayır’ dedi, gözaltına alındı” şeklinde konuştu.

 

Kılıçdaroğlu da benzer ifadeler kullanmıştı

Bozdağ ayrıca, ‘referandumda evet çıkmazsa iç savaş çıkar’ diyerek propaganda yapan ve partiden istifası istenen genç partili için de ‘korumacı’ bir yaklaşımda bulunarak , Kılıçdaroğlu’nun da benzer ifadeler kullandığına değindi.

%d blogcu bunu beğendi: