Bekir Bozdağ’dan alay eder gibi bir açıklama: “Ahmet Edip Uğur’un istifası ‘bireysel tercihi’dir.”

Bekir Bozdağ’dan vatandaşın zekasıyla alay eder gibi bir açıklama: “Ahmet Edip Uğur’un istifası ‘bireysel tercihi’dir.”

Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrasında, bugün yaşanan Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ailesine varan tehditler sonucunda partiden ve belediye başkanlığından istifa kararına dair “istifası bireysel tercihidir” yorumunda bulundu.

Bakanlar Kurulu, Başbakan Yıldırım başkanlığında toplandı. Toplantıda, TEOG’un kaldırılmasının ardından yeni sistemin detayları, Irak ve Suriye’deki gelişmeler, terörle mücadele kapsamında sürdürülen operasyonlar ele alındı.

Başbakan Binali Yıldırım, TEOG’un kaldırılmasının ardından yeni sistemin detaylarına ilişkin bilgilerin kısa süre içerisinde açıklanacağını ifade etmişti.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

(Gayrimeşru referandumda ısrar eden Barzani’nin açıklamalarına ilşkin) “İKBY’nin aldığı karar gayrimeşruydu. Barzani, tüm itirazlara rağmen kararından geri dönmedi. Ekonomik çöküntülere yol açacak bir karardı. Türkiye haklı uyarılarını yaptı. Ancak referandum yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar gösteriyor ki bu büyük bir yanlıştı.

Adnan Menderes’e diktatör dediler, idamını bir kısmı alenen bir kısmı sesli bir şekilde alkışladı.

Halkın seçtiği cumhurbaşkanına aynı şekilde saldırmaktadırlar. Türkiye’de tek faşist parti CHP’dir.

Bu gelenekten gelenler Türkiye’de faşizan uygulamanın öncüsü olanlar, yasakları kaldıran büyük reformlara imza atan cumhurbaşkanına saldırmaktadır. Türkiye’de bir faşist olsaydı, Bülent Tezcan kalkıp efelenip gürleyip böyle bir cümle sarf edemezdi.

Edep büyük bir taç, onu taşıyanı yükseltir. Devletin başı cumhurbaşkanının hakkında edep içinde konuşması asgari bir anlayışın, ahlakın, edebin bir geleneğidir. Cumhurbaşkanımız demokrasimizi kökleştirmek geliştirmek konusunda Türkiye’nin standartlarını yükseltmek için büyük bedeller ödedi.

Okullarımız arasında ayrımcılık kalktı. Öğrencilerimiz arasında ayrımcılık kalktı. Türkiye’de birçok yasak kalktı.

Neye karşı darbe yapıldı. Türkiye’nin hükümetine karşı anayasal düzenine karşı darbe yapıldı. Foterini alan gitti. Milletin iradesini savunan bir dik görüşü Türkiye görmedi. Türkiye Cuymhuriyeti’nin cumhurbaşkanı ölümü göze alarak mücadeleye koştu. Cumhurbaşkanımıza diktatör demek, faşist demek akıl yoksunu insanların söyleyeceği birşeydir. Sağlıklı bir insan bunu söyleyemez.

Böylesi bir kıyas kabul edilemez. Biz bu saygısız, edepsiz yaklaşımı reddediyoruz. İktidar suikatinin taşeronluğunu yapıyor CHP.

Millet nasıl 15 Temmuz’da cumhurbaşkanına sahip çıktıysa yine sahip çıkmaya devam edecektir.

İstifa eden başkana dair

Öncelikle Ahmet Edip Uğur Bey’in istifasının hayırlı olmasını diliyorum. Bugün partiden ve belediye başkanlığından istifa etmiş olması bu gerçeği değiştirmez. Yeni dönemde başarılar diliyorum. Değişim esasında halkımızn hem talebi hem de beklentisidir. Giden belediye başkanlarımız bizim başkanlarımızdır. Gelen başkanlar da bizim başkanlarımıdır. Yol arkadaşlığımız mezara kadar devam edecektir.

Kendi bireysel tercihidir. Tek başına alınan karardır. AK Parti’nin tehtit etmesi de asla kabul edilmez. Varsa böyle birşey yasal yol açıktır, adım atmayı kendisi değerlendirecektir.

Türkiye’nin ekonomisini batırmayı başaramadılar. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi son zamanlarda Türkiye’nin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi.

Türkiye’nin ekonomisini çökeltmek için el birliğiyle yaptıklarına bakarsak Türkiye’nin, ekonomisinin çökmesi lazımdı. Çöktü mü çökmedi. (Birgün)

Amerika vize krizi

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize sorunu her iki ülkeye de zarar vermektedir. Hiçbir dönemde böylesi bir uygulamayla karşılaşılmadı. Son krizde olumsuz bir karar çıktı. İki ülke yetkilileri arasında görüşme yapıldı. O günden bu güne sorunun çözülmesi için bir adım atılmadı. Bu noktada görüşmeler iki ülke arasında devam ediyor.

TEOG Bakanlar Kurulu’nda konuşulmadı. Bir sunum yapılmadı. Başbakanımız ve hükümetimiz çalışmaları yakından takip ediyor.

Cumhurbaşkanımızın ABD ziyaretiyle ilgili netleşen bir tarih yok.

Sınır kapılarının açılması

Türkiye ile IKBY arasında Habur Sınır kapısı var. Bu kapı açık durumda. Türkiye olarak sınır kapılarının Irak hükümetine devri konusunda bir çalışma başlattık. Türkiye sınır kapılarının ve petrol boru hatlarının, Irak hükümeti tarafından kontrol edilmesinin daha doğru olacağını açıklamıştır.

Yaz saati uygulaması

Danıştay bu konuda yürütmeyi durdurma kararı verdi. Geçen yıl yapılan uygulama bu yıl da devam etmektedir.

Taşeron işçilerle ilgili

Bozdağ: Taşeron işçilerle ilgili hazırlıklarda son aşamaya gelindi. Yarın grup toplantısında detayları açıklanacaktır.

gazetelink

Gazetelinkleri ve Güncel Medya Haberleri

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?

%d blogcu bunu beğendi: