Ünlü model paylaştığı şu fotoğraftan sonra Ortadoğulu Müslümanların hedefi haline geldi - Gazeteler, Haber Manşet, Gündem
Son Dakika Haberler

Ünlü model paylaştığı şu fotoğraftan sonra Ortadoğulu Müslümanların hedefi haline geldi

Ünlü model paylaştığı şu fotoğraftan sonra Ortadoğulu Müslümanların hedefi haline geldi
Yorum Yap

Ünlü model Bella Hadid, hafta sonu havaalanında çektiği bir fotoğraf ile Müslümanlara hakaret ettiği gerekçesiyle hedef haline geldi

Babası Mohamed Hadid Filistinli ve Müslüman olan dünyaca ünlü model Bella Hadid, Instagram Story’de seyahat öncesi çektiği bir fotoğraf paylaştı. Karede ilk etapta ayak dışında bir şey yokmuş gibi görünse de Suudi Arabistan halkı öyle düşünmüyor.

Bella Hadid, ‘Anotha one – Bir tane daha’ yazılı paylaşımda, uçakların üzerine ayağını uzatmış halde görünüyor. Pek çok kişi ‘Botlarını gösteriyor’ diye algılasa da Suudi Arabistanlılar, BAE Havayolları ve Orta Doğu halkı bu kareyi farklı yorumladı…

Hadid’in ayağının uçağın kuyruğundaki bayrağın üzerine geldiğini fark eden bazı takipçileri bunun bilinçli yapılmış olduğunu düşünerek ‘Suudi Arabistan bayrağını tekmeliyor’ gibi yorumlarda bulundu.

Linç başladı

Fotoğrafın ardından sosyal medyada Bella Hadid’e karşı bir linç kampanyası başlatıldı. ‘Irkçı Hadid’ hashtagi açılmasının yanı sıra, şimdiye kadar çalıştığı pek çok moda devine de Hadid ile bir daha iş yapmaması, modeli boykot etmeleri için uyarılarda bulunuldu.

Özür dilemek zorunda kaldı

Bella Hadid ise üzerine çok fazla gelinince bir açıklama yaparak ‘Arka plandaki uçakları fark etmedim. Gerçek bu. Asla saygısızlık yapmak istemedim’ diyerek özür diledi.

Özrü dikkate alınmayan modele saldırılar sürüyor.

22 yaşındaki Bella ve kardeşi Gigi Hadid, Filistinli bir Müslüman olan babaları Mohamed ile birlikte Razamanda 4 binden fazla kişiye iftar vermişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: