Son Dakika Haberler

Berna Laçin’den sağduyu mesajı: Olsun, biz bugün dövüşür yarın barışırız. Yeter ki niyetler iyi olsun.

Berna Laçin’den sağduyu mesajı: Olsun, biz bugün dövüşür yarın barışırız. Yeter ki niyetler iyi olsun.
Yorum Yap

Berna Laçin’den sağduyu mesajı: Olsun, biz bugün dövüşür yarın barışırız. Yeter ki niyetler iyi olsun.

“Kavga ortamı ve kaostan beslenenler yüzünden durduk yere gönlünüz sözünüz kararsın istemiyorum.”

Berna Laçin, Ankara’nın Polatlı ilçesinde 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın ve Ağrı’da 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in kaybolmalarından günler sonra ölü olarak bulunmaları sebebiyle sosyal medyada başlatılan idam çağrılarına karşı görüş bildirmiş ve yaptığı paylaşım nedeniyle sosyal medyada hedef haline getirilmişti.

Berna Laçin: İdam çözüm olsaydı…

Laçin, idama karşı çıkarak “#idam çözüm olsaydı
Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni!
Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin.
Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” paylaşımında bulunmuştu.

Sözleri çarpıtılan güzel oyuncu yoğun tepki alarak hedef haline getirildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘halkın dini değerlerini aşağılayıcı mahiyette olduğu’ gerekçesiyle Laçin’le ilgili soruşturma başlattı.

Laçin, yorumları kapatarak sağduyu çağrısı yaptı

“Kavga ortamı ve kaostan beslenenler yüzünden durduk yere gönlünüz sözünüz kararsın istemiyorum.” diyen Berna Laçin, herkesi kaos ve tartışmalardan uzak durmaya davet etti.

Gazeteci Özlem Gürses’in ‘Yiğit kadınlara bişey olmaz’ diyerek paylaştığı Berna Laçin’in açıklaması şöyle:

“Sözünüzü gönlünüzü kararmayın. Zor zamanlardan geçmek güzeldir çünkü yanında olan dostları görür, beklemediğin seslerin güzel sözleriyle mutlu olursun.

Beni yanlış anlayanlara hatta bilerek çarpıtıp kaos ortamı yaratanlara karşı yanımda olmanıza müteşekkirim. Yine de benim meramımı doğru anlatmak gayretiyle dahi olsa lütfen çirkin tartışma ortamlarına girmeyin, insanları birbirine düşürmek isteyen zihniyetlerin ekmeğine yağ sürmeyin.

Her zaman yaşamdan, birlikten ve çalışmaktan yana olmak bize düşen.

İftira atanlara inananlar elbet gün gelip üzülecek. Olsun, biz bugün dövüşür yarın barışırız. Yeter ki niyetler iyi olsun.

Yorumları kapatıyorum şu an çünkü karşılıklı taraf yaratmaya çalışanlara izin vermek istemiyorum. Kavga ortamı ve kaostan beslenenler yüzünden durduk yere gönlünüz sözünüz kararsın istemiyorum. Yoksa küfür etmişler ne olacak, küfür çıktığı ağzın kiridir ve yalnız kendini zehirler.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)