Beş Kardeş

Beş Kardeş

Beş Kardeş,  yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği ve Kanal D’de yayınlanan komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Başrollerini Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak ve Fatih Artman paylaşmıştır.

Beş Kardeş,  yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği ve Kanal D’de yayınlanan komedi türündeki Türk televizyon dizisi. Başrollerini Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak ve Fatih Artman paylaşmıştır. Anne ve babalarını depremde kaybeden beş kardeşin hayat hikayelerini sıcacık bir anlatımla ekranlara taşıyan dizidir. Hafızalara kazınan dizinin unutulmaz sahneleri:

-Uyandın mı sen mübarek?

-Mübarek mi? Mübarek ne be el kadar kıza? Ayşe gibi daha çok, mübarek değil de.

Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu. Düşüncemizin katlanması mı güzel yoksa zalim kaderin yumruklarına, oklarına yoksa diretip bela denizlerine karşı dur yeter demesi mi? Ölmek, uyumak sadece…

Hayat çok tuhaf be abi. Sanki biraz sonra ağlayacakmışsın gibi sürekli. Hatta ağlasan rahatlayacaksın ama ağlayamıyorsun bir türlü. Yağdın, yağacaksın ama hep böyle bulutlar, bulutlar…

Abi, sen gidiyor musun gerçekten? … Abi, yani şimdi benim babam bir kere daha ölmüş gibi oluyor, anlıyorsun değil mi? Abi, bu acı geçiyor mu?

 

%d blogcu bunu beğendi: