Beşiktaş Belediyesi’nde ‘imaj’ operasyonu! Belediyeden ilk açıklama geldi

Beşiktaş Belediyesi’nde ‘imaj’ operasyonu ile ilgili ilk açıklama geldi

İstanbul Mali Polisi sabah saatlerinde Beşiktaş Belediyesi’nde inceleme başlattı. Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla başlatılan çalışmada belediye binasındaki bilgisayar ve dijitallerin imajlarının alındığı ve arama yapıldığı öğrenildi.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde 10 ekiple Beşiktaş Belediyesi’ne giderek inceleme yaptı. Ekiplerin, belediye binası ve ek binalardaki soruşturma kapsamındaki bilgisayar ve dijitallerin imajlarını aldığı öğrenildi. Çalışmanın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2015 ve 2016 yılında başlatılan soruşturmalarla ilgili olduğu öğrenildi. Soruşturmanın içeriğinin Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve yolsuzlukla ilgili olduğu belirtildi.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ: RUTİN BİR ARAŞTIRMA

Beşiktaş Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi “Değerli basın mensupları bugün sabah saatlerinde yazılı ve görsel basın organlarında Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon olduğu haberleri yer almıştır. Haberlerin devam eden soruşturma kapsamında her belediyede olabilecek rutin bir araştırma olduğu duyurulur”

BAŞKAN HAZİNEDAR 4 OCAK’TA GÖREVDEN ALINMIŞTI

İçişleri Bakanlığı, 4 Ocak 2018 tarihinde Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, meclis üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil’i görevinden uzaklaştırmıştı.

28 Mart’ta da Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Rifat Örnek görevinden alınmıştı.

 

Sitemizi Sosyal Medyada takip etmek istermisiniz?